WKK i Zastal Fatto Deweloper w finale U16 mężczyzn

Dwa najlepsze zespoły strefy dolnośląsko-lubuskiej zagrają w finale mistrzostw Polski do lat 16 mężczyzn. WKK Wrocław w drodze do decydującego meczu pewnie pokonało UKS La Basket Warszawa, zacięta końcówka przesądziła zaś o wygranej Zastal Fatto Deweloper nad UKS Siódemka Trefl Sopot.

KOMPLET WYNIKÓW i TERMINARZ

TABELE POSZCZEGÓLNYCH GRUP

OGLĄDAJ WSZYSTKIE MECZE TURNIEJU FINAŁOWEGO

Starcie UKS Siódemki Trefla z Zastalem Fatto Deweloper niemal przez całe zawody toczyło się kosz za kosz. Najwyższa różnica punktowa wynosiła w tym meczu siedem punktów, ale została zmniejszona do trzech po zaledwie 50 sekundach.

Częściej i dłużej na prowadzeniu byli gracze z Pomorza, ale końcówkę lepiej rozegrali zawodnicy Marka Hossa. Na niecałe 20 sekund przed końcem czwartej kwarty jeden z dwóch rzutów wolnych wykorzystał Miłosz Góreńczyk, który w ostatniej części zawodów rzucił 7 ze swoich 13 punktów. Zastal Fatto Deweloper prowadził wówczas 61:59. Po przerwie na żądanie dla Bartłomieja Perzanowskiego koszykarze UKS Siódemki Trefla w jednej akcji rzucali na prowadzenie bądź remis aż 4 razy. Żadna z prób nie znalazła drogi do kosza, a faulowany Wojciech Dymiński wykorzystał oba rzuty wolne i było po meczu.

UKS Siódemka Trefl przegrał półfinał mimo przewagi pod tablicami. Trójmiejskiej drużynie nie pomogło też 20 punktów i 18 zbiórek, w tym 12 w ataku!, Sebastiana Rompy.

Znacznie mniej zacięty był drugi półfinał z udziałem WKK i La Basketu. Stołeczny zespół przegrał wszystkie kwarty spotkania, w ostatniej ulegając rywalom 13:30. Koszykarze La Basketu popełnili aż 37 strat, po których WKK zyskało bardzo wiele punktów. Zawodnicy Tomasza Wiśnika nie mieli też w swoich szeregach zawodnika, który włączyłyby się do walki pod tablicami. Sam Mateusz Bielecki zanotował na swoim koncie 17 zbiórek, czyli o 12 mniej niż cały zespól La Basketu.