Księżak przerywa serię WKK, Górnik Trans.eu liderem

Koszykarze Górnika Trans.eu na pierwszym miejscu w tabeli zakończą 2019 roku. W kończącej pierwszą rundę kolejce wałbrzyszanie nie bez kłopotu pokonali Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Kolejne niezwykle ofensywne spotkanie - 111 rzuconych punktów - zapewniło Księżakowi zwycięstwo pod dogrywce nad WKK, dla którego była to pierwsza porażka od końca października. W meczu drużyn, które zmieniły w ostatnich dniach trenera Energa Kotwica słabsza od Weegree AZS Politechnika Opolska.

news Zdjęcia | Dawid Wojcikowski

Księżak i WKK to najbardziej ofensywne zespoły pierwszej ligi. Nic więc dziwnego, że w ich starciu padło łącznie 218 punktów, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna byla dogrywka. Bliżej wygrania w podstawowym czasie gry byli podopieczni Michała Spychały, ale przy wyniku 100:98 Piotr Niedźwiedzki zablokował rzut Łukasza Ratajczaka, a następnie szybki atak Michała Kroczaka zakończył się punktami. Rzut rozpaczy Piotra Robaka nie zapobiegł już dogrywce.

W dodatkowym czasie gry goście prowadzili 105:102, ale przez kolejne dwie minuty nie potrafili rzucić punktu. Ciężar gry próbował wziąć na swoje barki Jakub Koelner, lecz nie trafił żądnego z 4 rzutów z dystansu oraz miał stratę. Brak punktów rywali, wykorzystali miejscowi, którzy odnieśli 9 wygraną w sezonie, w tym 7 na własnym parkiecie. Blisko podwójnego double-double był Mikołaj Grod (24 pkt i 19 zbiórek). 26 punktów i 6 asyst Piotra Robaka. Z dziewiątym double-double w sezonie zawody zakończył Piotr Niedźwiedzki (26 pkt i 16 zbiórek) a z pierwszym Jakub Patoka (16 pkt i 10 zbiórek).