Rawlplug Sokół liderem, STK Czarni z trzecią wygraną

Kolejne niełatwe zwycięstwo STK Czarnych w sezonie. Tym razem jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w lidze pokonał KS Księżak Łowicz 81:78. Trzecią wygraną na swoim koncie mają też podopieczni Dariusza Kaszowskiego, którzy w Łańcucie ograli osłabioną brakiem Marcina Sroki Pogoń Prudnik. Komplet wygranych ma też Górnik Trans.eu Wałbrzych. Nadal bez wygranej Biofarm Basket Poznań i Energa Kotwica Kołobrzeg.

news Zdjęcia | STK Czarni Słupsk

Czarni na inaugurację ligi wygrali różnicą dwóch punktów Zetkamę Doral Nysa, tydzień później pokonali na wyjeździe Biofarm Basket jednym punktem. Pod koniec drugiej kwarty słupszczanie prowadzili już z Księżakiem różnicą 25 punktów, ale w czwartek kwarcie to rywale znaleźli się na prowadzeniu. W końcówce skuteczniejsi byli gracze Mantasa Cesnauskisa, dzięki czemu wygrali trzecie spotkanie w sezonie. Z double-double mecz zakończył Patryk Pełka (20 pkt i 11 zbiórek). 11 asyst miał Adrian Kordalski. Dobre statystyki w drużynie gości miał Mikołaj Grod (21 pkt i 15 zbiórek).

Trzeci raz w sezonie jedna z drużyn przekroczyła granicę 100 punktów. W ofensywnym meczu łańcucianie rzucili 101 punktów, sami tracąc 92. 20 punktów rzucił wchodzący z ławki Maciej Klima, który potrzebował na to niespełna 20 minut. Najlepszym punktującym gości był doświadczony Grzegorz Mordzak - 17 punktów.

W starciu niepokonanych drużyn Górnik Trans.eu lepszy od Polfarmeksu. Gospodarze budowali przewagę od pierwszych minut, ale w czwartej kwarcie byli blisko utraty prowadzenia. Od wyniku 61:59 kolejny fragment spotkania wygrali jednak 16:1.