Pierwszy mecz finału dla Enei Astorii

Aż 97 punktów stracił niepokonany na wlasnym parkiecie przez całą rundę zasadniczą FutureNet Śląsk Wrocław w pierwszym meczu finału pierwszej ligi. Lepsi od drużyny Radosława Hyżego okazali się koszykarze Enei Astorii Bydgoszcz. W pierwszym spotkaniu o trzecie miejsce STK Czarni nieznacznie lepsi od Rawlplug Sokoła.

news Zdjęcia | FutureNet Śląsk

Wyrównana pierwsza połowa oraz druga część meczu z coraz większą przewagą przyjezdnych - tak w skrócie wyglądał pierwszy mecz finału pierwszej ligi. Wrocławianie w pierwszych 20 minutach grali falami, dobre momenty przeplatając słabą postawą w obronie. Po 5 minutach gospodarze prowadzili 18:11, ale kolejny fragment spotkania przegrali 2:13.

W drugiej kwarcie FutureNet Śląsk wypracował najwyższe dziewięciopunktowe prowadzenie, ale jeszcze przed zmianą stron rywale ponownie objęli prowadzenie. Enea Astoria sporo punktów w pierwszej połowie uzyskała z linii rzutów wolnych, a w objęciu prowadzenia nie przeszkodziła jej niezła skuteczność miejscowych z dystansu - 8 na 18 za 3.

Po zmianie stron najlepszy zespół rundy zasadniczej trafił jednak tylko 4 z 19 trójek, pozwalając przyjezdnym na sporo w strefie podkoszowej. Trzecią kwartę bydgoszczanie wygrali 22:10 i tę przewagę utrzymali do końcowej syreny, w pewnym momencie zwiększając ją do 18 punktów.

Sześciu koszykarzy Enei Astorii rzuciło przynajmniej 12 punktów. Dobrze grą zespołu Grzegorza Skiby kierował Marcin Nowakowski - 7 asyst oraz 15 punktów i 6 zbiorek.

Wrocławianom nie pomogło double-double Aleksandra Dziewy (18 pkt i 11 zbiórek).

Kolejne spotkanie finału w niedzielę o godzinie 19:00 we Wrocławiu. Gra się do trzech wygranych.