Niedzielne półfinały 1LM dla gości!

Sobotnie mecze półfinałów pierwszej ligi koszykarzy zakończyły się po myśli gospodarzy, dzień później triumfowali przyjezdni. W Bydgoszczy zwyciężył Rawlplug Sokół, zaś we Wrocławiu drużyna STK Czarnych.

news Zdjęcia | Czarni to Wy

Druga kwarta okazała się kluczowa w rywalizacji FutureNet Śląska z STK Czarnymi. Tę część podopieczni Mantasa Cesnauskisa wygrali 25:17. Czarni nie tylko byli skuteczniejsi, ale osiągnęli przewagę w polu trzech sekund, gdzie problemy ze zdobywaniem punktów miał Aleksander Dziewa. W ataku swoją szybkość wykorzystywał zaś Adrian Kordalski - 22 pkt, 8 zbiórek i 5 asyst w całym meczu.

Po zmianie stron goście utrzymywali przewagę i nie przeszkodziła im w tym nawet większa liczba strat. FutureNet Śląsk trafił tylko 4 z 21 rzutów z dystansu. 38 z 72 punktów dla FutureNet Śląska rzucili obrońcy: Robert Skibniewski i Norbert Kulon.

Skutecznie za 25-punktową porażkę w pierwszym meczu zrewanżowali się koszykarze Rawlplug Sokoła. Zespół z Podkarpacia w pierwszej połowie osiągnął dwucyfrową przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 14 punktów. W trzeciej kwarcie miejscowi bardzo szybko odrobili straty, ale od wyniku 63:58 ponownie oddali inicjatywę rywalom. Mimo problemów osobistych skuteczny był Filip Małgorzaciak - 24 pkt i 8 na 12 z gry, a doskonale partnerów wyszukiwał Kamil Zywert, który miał aż 15 asyst.

Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty Rawlplug Sokół rzucił 10 punktów z rzędu, dzięki czemu uzyskał niewielką przewagę. W końcówce znów lepiej prezentowali się gospodarze, którzy mieli nawet trzy posiadania co najmniej na dogrywkę. Z dystansu nie trafili jednak Michał Aleksandrowicz i Paweł Śpica, dzięki czemu Rawlplug Sokół utrzymał dwupunktową przewagę. Dwa celne rzuty wolne Bartłomieja Karolaka zakończyły zawody.

Najwięcej punktów dla pokonanych (22) rzucił Grzegorz Kukiełka. Z double-double spotkanie zakończył Jakub Dłuski (12 pkt i 11 zbiórek).