Zaległości dla Polfarmeksu Kutno

Ósme zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze Polfarmeksu Kutno. Podopieczni Jarosława Krysiewicza w zaległym meczu 20. kolejki pokonali na własnym parkiecie AZS AGH Kraków. Najlepszym punktującym gospodarzy był Jakub Fiszer.

Zaplanowane na miniony weekend spotkanie odbyło się w środę ze względu na udział części koszykarzy oraz trenera AZS AGH w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski do lat 20.

Goście lepiej rozpoczęli zawody, w pierwszej kwarcie prowadząc 20:9. Miejscowi stopniowo odrabiali jednak straty i jeszcze przed zmianą stron znaleźli się na prowadzeniu. Przez całą drugą połowie zespół z Miasta Róż utrzymywał nieznaczną przewagę, popełniając mniej strat i lepiej wykonując rzuty wolne. Akademicy z 27 prób za 1 punkt trafili tylko 12.

18 punktów dla krakowian rzucił Iwan Wasyl.Blisko double-double byli Maciej Koperki (15 pkt i 8 zbiórek) oraz Bartłomiej Podworski (10 pkt i 9 zbiórek).

Coraz lepszą formę prezentuje w barwach Polfarmeksu Jakub Fiszer. Obrońca, który sezon rozpoczął w Łańcucie w całej pierwszej rundzie w 13 meczach rzucił 27 punktów, tymczasem po trzech meczach w Kutnie ma na swoim koncie 38. W meczu z AZS AGH 23-latek rzucił 12 punktów i wymusił 6 przewinień.