Zbiórka kluczem do wygrania Górnika Trans.eu

Górnik Trans.eu zdominował walkę pod tablicami i wygrał czwarte spotkanie w sezonie. Beniaminek pierwszej ligi w hali Aqua Zdrój w meczu rozpoczynającym 7. serię spotkań pokonał Elektrobud-Investment ZB Pruszków 62:51. Czwarte z rzędu a piąte w sezonie double-double Piotra Niedźwiedzkiego - 19 pkt i 18 zbiórek.

Kolejne spotkanie, w którym Piotr Niedźwiedzki zrobił różnicę pod koszem. Podkoszowy Górnika Trans.eu już do przerwy miał na swoim koncie double-double i zdołał poprawić ten dorobek po zmianie stron.

Gospodarze w pierwszej połowie mieli dwa razy więcej zbiórek niż rywale i tę przewagę zdołali utrzymać do końca spotkania. Mecz długo oscylował wokół remisu, a kluczowe okazały się ostatnie minuty. Górnik Trans.eu w końcówce od wyniku 46:47 rzucił 11 punktów z rzędu i tej przewagi nie zmarnował.

Po przerwie miejscowym przydało się doświadczenie Rafała Glapińskiego - 13 punktów w drugiej połowie.

• 02.11.2018 19:00