Spójnia jeden mecz od wygrania pierwszej ligi

Sokół Łańcut w sobotę sprawił sporo problemu faworyzowanej Spójni, ale dzień później wyraźnie opadł z sił i przegrał zawody. Tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw zespół Krzysztofa Koziorowicza prowadzi już 2-0. Kolejne spotkanie tej pary w czwartek w Łańcucie.

Zryw w ostatnich sześciu minutach meczu zapewnił wygraną Spójni w sobotę, dzień później dysponujący szerszą, bardziej doświadczoną kadrą gospodarze byli lepsi w każdej z czterech kwart, wyraźną przewagę uzyskując po zmianie stron.

Goście nie znaleźli sposobu na zatrzymanie Huberta Pabiana (20 pkt i 10 zbiórek), dla którego było to ósme double-double w sezonie. Dużą wszechstronnością wykazał się Alan Czujkowski - 15 pkt, 7 zbiórek i 7 asyst. Miejscowym sporo problemów sprawił Maciej Klima - 19 pkt i 5 zbiórek.