Sokół i Spójnia o krok od finału pierwszej ligi

Drugie zwycięstwo w Lesznie w półfinale pierwszej ligi zanotował Sokół Łańcut, który w niedzielę pokonał Jamalex Polonię 1912. Blisko finału jest też Spójnia, dwukrotnie lepsza w Stargardzie od GKS Tychy.

Sokół budował swoją przewagę konsekwentnie, wygrywając każdą z kwart. O zwycięstwie gości zdecydowała lepsza skuteczność z dystansu oraz zatrzymanie Kamila Chanasa. Koszykarz Jamalex Polonii 1912 w sobotę rzucił 32 punkty, dzień później zaledwie 3 - 1 na 6 z gry.

40 z 83 punktów Sokoła rzucili bracia Kamil i Marek Zywert. Pozostali gracze pierwszej piątki także zanotowali na swoim koncie dwucyfrowy dorobek punktowy.

Nierówny początek miało spotkanie w Stargardzie. Spójnia przegrywała 2:7, ale jeszcze w pierwszej kwarcie rzuciła 16 punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 21:9. GKS zdołał jeszcze doprowadzić do wyniku 21:20, ale na kolejną serię punktową gospodarzy już nie znalazł sposobu.

Najlepsze spotkanie w sezonie w barwach Spójni zanotował Alan Czujkowski (18 pkt, 4 zbiórki i 9 asyst).