Znamy pierwszą dziesiątkę ligi

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 przegrali pięć spotkań z rzędu w rundzie rewanżowej, ale we właściwym dla siebie momencie zaczęli kolekcjonować punkty. Wygrana w Kłodzku mocno przybliżyła zespół Łukasza Grudniewskiego do drugiego miejsca w lidze. Z walki o jak najlepszą pozycję przed play-off nie rezygnują także Polfarmex, R8 Basket AZS Politechnika oraz Sokół, które wygrały swoje mecze. Zwycięstwo Biofarmu Basket w Inowrocławiu przy równoczesnej porażce Siarki z Energą Kotwicą sprawiło, że poznaliśmy pierwszą dziesiątkę rundy zasadniczej.

Szansy na wykonanie kolejnego kroku w kierunku siódmego miejsca nie wykorzystał WKS Śląsk, który do przerwy prowadził różnicą dziesięciu punktów, ale po zmianie stron uległ Sokołowi aż 26:56. Goście zagrali bez Kamila Zywerta. Z double-double spotkanie ukończyli dwaj podkoszowi klubu z Podkarpacia Maciej Klima (27 pkt i 10 zbiórek) oraz Rafał Kulikowski (14 pkt i 14 zbiórek, w tym 9 na atakowanej tablicy).

Sposobu na zatrzymanie Michaela Hicksa nie znaleźli zawodnicy Enei Astorii, której doświadczony rzucający zaaplikował 31 punktów, w tym trzy trójki w czwartej kwarcie. Na niewiele zdało się 20 punktów (9 na 9 z gry) Doriana Szyttenholma.

W dolnej części tabeli otwarta jest kwestia 17. miejsca, które skutkuje bezpośrednim spadkiem do drugiej ligi. O uniknięcie tej pozycji rywalizują SKK, KSK Noteć oraz KK. W tym momenie siedlczanie mają tyle samo punktów co zespół z Kujawsko-Pomorskiego, ale w przedostatniej kolejce oba kluby zmierzą się na wschodnim Mazowszu.