Polfarmex lepszy od R8, Sokół zatrzymany w Bydgoszczy

Serię pięciu porażek z rzędu przerwała Enea Astoria Bydgoszcz, która na własnym parkiecie zwyciężyła Sokoła Łańcut. Pewne zwycięstwa Pogoni, Spójni oraz Noteci.

Dobra pierwsza połowa zapewniła Polfarmeksowi Kutno 12. wygraną w sezonie. Spadkowicz z PLK do przerwy prowadził różnicą 14 punktów, tracąc tylko 22. Koszykarze R8 Basket AZS Politechniki w ostatniej kwarcie kilkukrotnie zbliżyli się na odległość jednego trafienia z gry, ale nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. 15 pkt, 5 asyst i 4 zbiórki miał wchodzący z ławki Damian Janiak. W drużynie gości tylko trzech koszykarzy rzuciło powyżej 5 punktów.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Spójnia Stargard. Lider pierwszej ligi wygrał już 15. spotkanie w sezonie, w przedostatniej kolejce pierwszej rundy bardzo pewnie pokonując GKS Tychy. Przewaga drużyny Krzysztofa Koziorowicza zaznaczyła się w drugiej kwarcie, a w kolejnej części spotkania miejscowi wyraźnie ją powiększyli. Na koniec trzeciej kwarty Spójnia prowadziła 80:55 i do końcowej syreny kontrolowała korzystny dla siebie wynik. 18 punktów, 6 zbiórek i 8 asyst Marcina Dymały. Goście znów mieli problem ze skutecznością z dystansu (5 na 26 za 3).

Enea Astoria kilka spotkań w sezonie przegrała w końcówce, ale w 16. serii spotkań to zawodnicy z Bydgoszczy doskonale wypadli w ostatniej części meczu. Czwartą kwartę z Sokołem zawodnicy Krzysztofa Kazimierczaka wygrali aż 20:8. nie trafiając przy tym ani jednego rzutu z dystansu. Gospodarze wygrali, choć w całym meczu trafili tylko 13 z 24 rzutów wolnych. Prowadzeni przez Partyka Gospodarka (17 pkt i 8 asyst) bydgoszczanie wyraźnie wygrali walkę pod tablicami, w całym spotkaniu trafiając tylko 1 z 7 rzutów z dystansu. Trzecie double-double w sezonie miał Maciej Klima (19 pkt i 12 zbiórek).

Zmiany kadrowe nie zaszkodziły Noteci. Klub w ostatnich dniach oficjalnie opuścili Rafał Malitka i Jakub Krawczyk, którzy dołączyli do Pogoni Prudnik, a w składzie na starcie z SKK zabrakło również Adama Lisewskiego. Noteć, choć końcowy wynik na to nie wskazuje (69:56), wyraźnie pokonała zespół ze wschodniego Mazowsza, prowadząc po trzech kwartach 62:34. Rozprężeni tak wysoką przewagą gracze Marcina Grockiego ostatnią kwartę przegrali 7:22. Mimo 6 strat w polu trzech sekund wyróżiał się Łukasz Paul (22 pkt i 6 zbiórek). 21 punktów dla pokonanych Bartosza Wróbla.