GTK zdobywa Łańcut, Legia jedną wygraną od finału

Wysoka skuteczność rzutowa przesądziła o drugim zwycięstwie Legii ze Spójnią. Stołeczny zespół w całym spotkaniu trafił 36 z 64 rzutów z gry, prezentując blisko 60-procentową skuteczość do przerwy. Atutu własnego parkietu w pierwszym meczu półfinału nie wykorzystał Max Elektro Sokół gorszy o trzy punkty od GTK Gliwice, dla którego 26 punktów rzucił Kacper Radwański.

news Zdjęcia | Fot: Piotr Koperski

Mecz w Łańcucie był zacięty od pierwszej do ostatniej minuty. W trakcie spotkania najwyższe ośmiopunktowe prowadzenie GTK wypracowało w połowie drugiej kwarty, później zawody toczyły się kosz za kosz. Na 90 sekund przed końcem po dwójkowej akcji Marcina Sroki z Maciejem Klimą gospodarze objęli prowadzenie 77:76, ale od tego momentu nie potrafili zdobyć punktu. W ważnym momencie dwa rzuty wolne trafił Kacper Radwański, a w końcówce dwukrotnie ręka nie zadrżała Marcinowi Salamonikowi.

Bardzo szybko ochotę do gry rywalom odebrali koszykarze Legii już w 7. minucie prowadząc 23:4. Spójnia do gospodarzy potrafiła się później zbliżyć jedynie na 14 punktów. Dobrze mecz rozpoczął Piotr Robak (13 punktów do przerwy), ale niezwykle skuteczny był cały zespół. Aż 7 graczy Legii skończyło zawody z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. 10 punktów i 11 asyst miał rozgrywający Łukasz Wilczek. Legia trafiła tylko 6 z 20 rzutów z dystansu, ale miała rewelacyjną skuteczność spod kosza (30 na 44 za 2) i z linii rzutów wolnych (26 na 29 za 1).

DRABINKA PLAY-OFF

Wyniki sobotnich meczów półfinałowych play-off:

• 29.04.2017 17:30

Max Elektro Sokół Łańcut

77 : 80

GTK Gliwice

Stan rywalizacji - 1:0 dla GTK. Drugie spotkanie w niedzielę o godzinie 17:30 w Łańcucie

• 29.04.2017 18:00

Legia Warszawa

104 : 80

Spójnia Stargard

Stan rywalizacji - 2:0 dla Legii. Trzeci mecz 6 maja o godzinie 18:30 w Stargardzie