Zwycięzcy grup z pewnymi wygranymi w 1LK

Nie było niespodzianki w pierwszych spotkaniach ćwierćfinału 1 Ligi Kobiet. Pewne zwycięstwa zanotowały AZS Politechnika Korona Kraków oraz MPKK Sokołów SA Sokołów Podl., czyli dwa najlepsze zespoły grupy B i A. Pozostałe pierwsze mecze 1/4 finału 1LK 17 kwietnia. Na tym etapie rywalizacji gra się do dwóch wygranych.

news Zdjęcia | AZS Politechnika Korona Kraków

Tylko początek meczu w Krakowie zapowiadał niespodziankę. Pierwsze 10 minut spotkania Grot F&F Automatyka Pabianice wygrał 23:15, a aż 11 punktów dla przyjezdnych rzuciła Natalia Danych. W kolejnych minutach na parkiecie dominował już zespół z Grodu Kraka, który pewnie wygrał trzy pozostałe kwarty. Duży wpływ na postawę Akademiczek miały zawodniczki wchodzące z ławki, które uzyskały 36 z 93 punktów, dla porównania z Pabianic ani jednego.

Podopieczne Artura Włodarczyka definitywnie przypieczętowały swoją wygraną krótko po zmianie stron, gdy zanotowały serię 25 rzuconych punktów. 24 punkty dla krakowianek uzyskała Weronika Woźniak.

Wyrównane do początku czwarej kwarty było spotkanie w Sokołowie Podlaskim. Contimax MOSiR w decydujących momentach musiał jednak uznać wyższość zespołu Marcina Grockiego. Ostatnią kwartę MPKK Sokołów SA wygrał 28:10. Efektownie i efektywnie grę miejscowych prowadziła Kinga Dzierbicka, która otarła się o triple-double. Rozgrywająca drużyny z Sokołowa Podlaskiego rzuciła 19 punktów, miała 9 zbiórek i aż 16 asyst!

Wyniki i terminarz fazy play-off 1 Ligi Kobiet

II runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 13/14.04.2024, 20/21.04.2024 i ew. 24.04.2024

Contimax MOSiR Bochnia

Stan rywalizacji - 1:0 dla MPKK Sokołów SA Sokołów Podl.

Stan rywalizacji - 1:0 dla GTK VBW Gdynia

III runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 27/28.04.2024, 07-05.2024 i ew. 09.05.2024

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. (1) / Contimax MOSiR Bochnia (4) - Wisła Orlen Południe Kraków (2) / SMS PZKosz Łomianki (6)
AZS Politechnika Korona Kraków (1) / Grot F&F Automatyka Pabianice (5) - VBW GTK Gdynia (2) / MUKS Poznań (3) (17.04)

IV runda – o trzecie miejsce - mecz i rewanż (1-1), 11/12.05.2024 i 15.05.2024

grają pokonani w półfinałach

IV runda – finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 11/12.05.2024, 15.05.2024 i ew. 18.05.2024