Energa GAK i Exact Systems Śląsk w finale MPP

Energa GAK Gdynia oraz Exact Systems Śląsk Wrocław zagrają w finale Młodzieżowego Pucharu Polski mężczyzn. Dla drużyny z Wrocławia będzie to czwarte finał z rzędu w tych rozgrywkach.

news Zdjęcia | Agnieszka Modelska

Wyrównany przebieg miało półfinałowe starcie dwóch drużyn z Wrocławia. O jego losach przesądził przestój koszykarzy WKK w czwartej kwarcie. Od wyniku 54:56 Exact Systems Śląsk rzucił 13 punktów z rzędu, a dwie trójki trafił Jędrzej Musiał. Z double-double zawody ukończył Szymon Nowicki (22 pkt i 12 zbiórek).

Duży wpływ na wynik drugiego półfinału miała trzecia kwarta. Tę część spotkania Energa GAK wygrała 23:9, choć krótko po zmianie stron przegrywała 38:46. Sygnał do odrabiania strat dał Tymoteusz Sterniki, który w krótkim odstępie czasu uzyskał pięć punktów. Później jego śladem podążyli pozostali koledzy. Skrzydłowy gdynian uzyskał 25 punktów i miał 8 zbiórek.