Znamy komplet uczestników MPP

W pierwszy weekend lutego padły pierwsze rozstrzygnięcia w turniejach półfinałowych Młodzieżowego Pucharu Polski oraz turniejach ćwierćfinałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19.

news Zdjęcia | Exact Systems Śląsk Wrocław

Tylko zwycięzcy grup w turniejach ćwierćfinałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski wywalczyli prawo gry w turniejach półfinałowych. W dniach 2-4 lutego 12 klubów rywalizowało w Kielcach, Katowicach, Ostrowie Wielkopolskim i Słupsku, gdzie zmagania były niezwykle zacięte. W Hali Zespołu Szkół Sportowych w Słupsku odbyły się 3 mecze, w których największa różnica punktowa wyniosła osiem punktów. W decydującym o awansie meczu Energa-MJMS Słupsk zwyciężyła Oknoplast Inter-bud Kraków 87:80. Gospodarze w ostatniej kwarcie odrobili dziewięciopunktową stratę, na przełomie trzeciej i czwartej części rzucając 11 punktów z rzędu.

Rzadko spotykanie statystyki w polu trzech sekund zanotował Jan Pluta - 23 punkty i 30 zbiórek! 31 punktów dla Energa-MJMS rzucił Nikodem Oleksy.

Dobrze turniej w Katowicach będą wspominać koszykarze TAURON UKS 27, którzy w decydującym spotkaniu pokonali Profbud Legia Warszawa. Triple-double w ekipie z Górnego Śląska miał Wojciech Jagiełło (36 punktów, 11 zbiórek i 12 asyst).

Awans do turniejów półfinałowych, których organizatorów poznamy 6 lutego, uzyskały także: Grupa Strategia Gim92 Warszawa i Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań. W turniejach półfinałowych U19 zagrają również zespoły z miejsc 3 i 4 w turniejach półfinałowych Młodzieżowego Pucharu Polski. Są to: AMW Flota Gdynia, GTK Gliwice, MKS Nysa Kłodzko i Start Lublin.

Równolegle do MMP odbyły się zmagania w turniejach półfinałowych Młodzieżowego Pucharu Polski w Gdyni oraz Wrocławiu. Wszystkie trzy mecze na Pomorzu wygrał Exact Systems Śląsk Wrocław, którego w dwóch spotkaniach wsparł Szymon Nowicki - 29 punktów i 9 zbiórek w starciu AMW Flota, dzień później w meczu z Enea Basket uzyskał 17 punktów i 14 zbiórek. We Wrocławiu na pierwszym miejscu zmagania zakończyła Energa GAK Gdynia, drugie miejsce zajęło WKK Wrocław.

Turniej finałowy MMP odbędzie się w dniach 17 - 18 lutego.