AZS AWF Mickiewicz Romus w finale 2LM!!

Niepokonany do drugiego meczu półfinału AZS AWF Mickiewicz Romus zagra w finale 2 Ligi Mężczyzn. W decydującym o awansie meczu Akademicy pokonali KSK Ciech Noteć Inowrocław 84:67, uzyskując przewagę po zmianie stron. Z double-double zawody zakończył wchodzący z ławki Marcin Salamonik - 11 punktów i 11 zbiórek. Z powodu kontuzji w drużynie gości nie zagrał Mikołaj Grod.

 

news Zdjęcia | Małgorzata Jurys / AZS AWF Katowice

Goście po trójce Remona Nelsona objęli prowadzenie 11:5. Szybko stracili jednak 12 punktów z rzędu, w czym spora zasługa Sebastiana Wojciechowskiego, który w trzech kolejnych posiadaniach katowiczan umieścił w koszu trzy kolejne rzuty z dystansu. 

Po pierwszej kwarcie KSK Ciech Noteć odzyskała jednak prowadzenie, po tym jak rzuciła 8 punktów z rzędu. Po raz ostatni po trójce Remona Nelsona przyjezdni prowadzili 34:33. Od tego momentu gospodarze powoli budowali przewagę, którą wyraźnie zwiększyli w trzeciej odsłonie. Ten fragment zawodów zespół z Górnego Śląska wygrał 26:13 i do końcowej syreny utrzymał korzystny wynik.

Duży wpływ na wynik spotkania mieli zawodnicy wchodzący z ławki. Rezerwowi AZS AWF rzucili 35 punktów, zmiennicy KSK Ciech Noteć 11. 

Wcześniej do finału awansowały Niedźwiadki Chemart Przemyśl.

O trzecie miejsce, dające prawo gry w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn zmierzą się MKS Sokół Marbo i KSK Ciech Noteć. Pierwsze i ewentualnie trzecie spotkanie tej pary odbędą się w Międzychodzie.

 

Wynik trzeciego meczu półfinału 2 Ligi Mężczyzn

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.05.2023 19:00

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice

84 : 67

KSK Ciech Noteć Inowrocław

Stan rywalizacji 2-1 dla AZS AWF Mickiewicz Romus, które awansował do finału.

 

Finał

mecz i rewanż

Zwycięzcy meczów 4. rundy

Mecz 1 – 20 maja (sobota)
Mecz 2 – 27 maja (sobota)

O 3. miejsce
do dwóch zwycięstw (1-1-1)

Przegrani w meczach 4. rundy

Mecz 1 – 20 maja (sobota)
Mecz 2 – 27 maja (sobota)
Mecz 3 – 31 maja (środa)

Trzy najlepsze zespoły 2 Ligi Mężczyzn uzyskają prawo gry w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn

udostępnij