Remis w finale 1 Ligi Kobiet!

Trzecie spotkanie przesądzi o tym, który zespół wygra rozgrywki 1 Ligi Kobiet i uzyska tym samym prawo gry w Energa Basket Lidze Kobiet. W drugim meczu finałowej rywalizacji MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski nie wykorzystał atutu własnej hali i przegrał z Wisłą CanPack Kraków 70:80. 26 punktów i 12 zbiórek miała w zwycięskiej drużynie Martyna Stasiuk. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Contimax MOSiR Bochnia.

news Zdjęcia | Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków

W pierwszym spotkaniu w Krakowie Wisła CanPack trafiła co trzeci rzut z gry, a problemy ze skutecznością miały wszystkie czołowe zawodniczki Białej Gwiazdy. Mecz w Sokołowie Podlaskim wyglądał inaczej. Zespół Michała Sumary od początku przejął inicjatywę i uzyskał przewagę.

Miejscowe nie miały sposobu na zatrzymanie Martyny Stasiuk, która była skuteczna nie tylko w polu trzech sekund - 3 na 6 za trzy. Podkoszowa krakowianek w całym spotkaniu uzyskała 26 punktów i 12 zbiórek, a z nią na boisku Wisła CanPack rzuciła o 17 punktów więcej niż straciła.

Drużyna z Grodu Kraka pierwszą kwartę wygrała 22:16 i po zmianie stron powiększyła przewagę. W trzeciej odsłonie po akcji 2+1 Martyny Jasiulewicz Wisła CanPack prowadziła już 51:34 i zdołała utrzymać korzystny wynik do końcowej syreny. W Białej Gwiezdzie 10 punktów i 10 zbiórek miała Ewelina Jackowska. 23 punktów dla MPKK Sokołów SA rzuciła Kinga Dzierbicka.

Starcie o trzecie miejsce odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 15:30 w Krakowie.

Finał

• 1 Liga Kobiet
  • 17.05.2023 19:00

MPKK Sokołów SA Sokołów Podl.

70 : 80

Wisła CanPack Kraków

O wyniku finału pocieszenia przesądziło spotkanie w Bochni. Contimax MOSiR wygrał je 80:56 i w rewanżu zdołal utrzymać przewagę. MUKS pierwszą kwartę drugiego starcia wygrał co prawda 25:13, ale w kolejnych minutach to przyjezdne miały przewagę.