MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski wygrywa w Krakowie!

Niepokonana na własnym parkiecie Wisła CanPack Kraków, przegrała pierwsze spotkanie w sezonie. Po 15 meczach bez porażki ekipa z Grodu Kraka w finale 1 Ligi Kobiet uległa MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 51:54. W ostatnich czterech minutach spotkania Biała Gwiazda nie zdołała uzyskać punktu.

news Zdjęcia | Ewa Michalik, tswisla.pl

Pod względem skuteczności było to najsłabsze spotkanie Wisły CanPack w rozgrywkach. Spora w tym zasługa przyjezdnych, które umiejętnie wyłączyły z gry Martynę Stasiuk - 7 punktów i 3 na 12 z gry oraz ograniczyły poczynania ofensywne pozostałych zawodniczek.

Koszykarki MPKK Sokółów również nie były skuteczne, ale potrafiły trafić więcej prób z dystansu, miały też mniej strat. Czwarta kwarta to prawdziwa huśtawka emocji. Wisła CanPack przegrywała już w niej 43:49, ale po serii ośmiu punktów z rzędu uzyskała przewagę. Od tego momentu zespół Michała Sumery nie trafił jednak ani jednego rzutu z gry! Na siedem posiadań krakowianek w ataku sześć skończyło się rzutami za trzy punkty, jedno zaś stratą.

W tym czasie przyjezdne najpierw za sprawą Wiktorii Jastrzębskiej doprowadziłu do remisu 51:51, a następnie po akcji Viyalety Kiuliak wyszły na prowadzenie. Wynik spotkania jednym celnym rzutem wolnym ustaliła Kinga Dzierbicka.

Finał

• 1 Liga Kobiet
  • 13.05.2023 15:00

Wisła CanPack Kraków

51 : 54

MPKK Sokołów SA Sokołów Podl.

Kolejne spotkanie 17 maja w Sokołowie Podlaskim. Początek zawodów o godzinie 19.