Wisła CanPack i MPKK Sokołów SA w finale 1LK

Nie będą potrzebne trzecie mecze w półfinałowej rywalizacji w 1 Lidze Kobiet. Awans do finału uzyskały dwa najlepsze zespoły fazy grupowej MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski oraz Wisła CanPack Kraków.

news Zdjęcia | Ewa Michalik, tswisla.pl

Drużyna z Grodu Kraka dwukrotnie okazała się lepsza od Contimax MOSiR Bochnia. W pierwszym spotkaniu w Krakowie Biała Gwiazda zwyciężyła pewnie 82:61, w rewanżu mecz był znacznie bardziej wyrównany. Contimax MOSiR miał przewagę bądź wynik spotkania oscylował wokół remisu. Przez całe spotkanie miejscowe miały jednak problem z zatrzymaniem Martyny Stasiuk, która wspólnie z koleżankami była aktywna także pod koniec trzeciej oraz na początku czwartej kwarty.

Wisła CanPack uzyskała wówczas przewagę, której drużyna z Bochni nie potrafiła już zniwelować. Martyna Stasiuk zakończyła spotkania z efektownym double-double- 30 punktów i 17 zbiórek. 16 punktów i 10 zbiórek w drużynie z Krakowa miał Ewelina Jackowska. Najlepszą punktującą Contimax MOSiR została Anita Plucińska - 19 punktów.

MPKK Sokołów SA podobnie jak MUKS prawo gry w półfinale uzyskały dopiero po trzecim meczu ćwierćfinałowym. Także w tej parze wystarczyły dwa mecze do wyłonienia uczestnika batalii o złoto.

W Sokołowie Podlaskim zespół Mariusza Świerka wygrał wszystkie kwarty, rozpoczynając zawody od wyniku 15:6. Także w rewanżowym starciu najlepszy zespół grupy A po rundzie zasadniczej pozwolił rywalkom na rzucenie w jednej z kwart tylko sześciu punktów. Miało to miejsce w trzeciej odsłonie, którą MPKK Sokołów SA wygrał 16:6. Ta część spotkania w dużej mierze przesądziła o wyjazdowej wygranej ekipy z Sokołowa Podlaskiego.

Z double-doublep spotkanie zakończyły Jastina Kosalewicz (19 pkt i 15 zbiórek) oraz Viyaleta Kiuliak (18 pkt i 15 zbiórek).19 punktów i 10 zbiórek w MUKS Poznań miała Marta Dymała.

Przewagę włąsnego parkietu w starciu o pierwsze miejsce w 1 Lidze Kobiet ma klub z Krakowa, który rundę zasadniczą zakończył z bilansem 23-1. W finale gra się do dwóch wygranych. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 13 maja.