Niedźwiadki Chemart nie chcą kończyć sezonu

Będzie trzecie spotkanie w ćwierćfinałowej rywalizacji Niedźwiadków Chemart Przemyśl ze Zniczem Basket Pruszków. Drużyna z Podkarpacia zwyciężyła 70:66, a duży wkład w wygraną gospodarzy miał Rafał Serwański, który w końcówce trafił dwie trójki.

news Zdjęcia | Paweł Pietranik

Niedźwiadki Chemart, które po 17 punktach z rzędu w pierwszej kwarcie objęły prowadzenie 17:3, prowadziły przez większą część drugiego ćwierćfinałowego starcia ze Zniczem Basket. Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty gospodarze mieli jednak problem ze skutecznością w ataku, co wykorzystali rywale, uzyskując przewagę.

Po akcji Mateusza Szweda na dwie minuty przed końcem goście prowadzili 62:59. Wówczas z pola trzech sekund po ponowieniu akcji trafił Łukasz Uberna, a gdy goście nie zamienili posiadania na punkty trójkę trafił Rafał Serwański. Ten sam zawodnik przypieczętował kilka chwil później wygraną drużyny z Przemyśla ponownie trafiając z dystansu. Niedźwiadki Chemart objęły wówczas prowadzenie 67:63.

Pruszkowianie w całym spotkaniu popełnili 20 strat, wygrali jednak walkę pod tablicami. Znicz Basket w całym spotkaniu trafił tylko 16 z 31 rzutów wolnych.

Z double-double mecz zakończyli Mateusz Szwed (12 pkt i 19 zbiórek), Łukasz Uberna (11 pkt i 11 zbiórek) oraz w zespole miejscowych Kacper Majka - 11 punktów i 11 asyst. Najwięcej punktów dla ekipy z Podkarpacia rzucił Rafał Serwański - 18.

Mecz na prośbę gości odbył się w niedzielę, a nie jak pierwotnie zakładał terminarz rozgrywek w sobotę.

Znicz Basket Pruszków

Stan rywalizacji 1-1. Decydujące spotkanie odbędzie się w Pruszkowie 3 maja o godzinie 17.