GTK Gdynia i Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk w finale U17 kobiet

Dwa zespoły z Pomorza zagrają w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 kobiet. Broniąca tytułu Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk pewnie zwyciężyła w półfinale Zagłębie Sosnowiec, zaś GTK Gdynia po zacietym spotkaniu pokonało Enea AZS Szkoła Gortata Poznań. Finał zaplanowano na godzinę 13 w niedzielę 30 kwietnia.

news Zdjęcia | Agnieszka Modelska

O wygranej drużyny z Gdańska przesądziła druga połowa, którą zespół Michała Kowalskiego i Adama Mullera wygrał 33:14. Szkoła Gortata Politechnika Gdańska rozpoczęła trzecią kwartę od prowadzenia 11:0, po zmianie stron pozwalając rywalkom umieścić w koszu tylko 4 rzuty z gry.

Drużyna z Trójmiasta była skuteczniejsza z pola trzech sekund, zebrała też 22 piłki na atakowanej tablicy. 20 punktów, 5 zbiórek i 5 przechwytów zanotowała Łucja Grządziela.

Aż 30 strat nie przeszkodziło w awansie do finału drużynie GTK Gdynia. Zespół Tomasza Budzisza i Anny Talarczyk po niezłej pierwszej połowie, popełnił sporą liczbę błędów, które wykorzystały zawodniczki z Poznania. Drużyna z Wielkopolski w końcówce spotkania zbliżyła się na odległość jednego trafienia z gry i miała szansę doprowadzić do dogrywki. Dwa rzuty z dystansu nie okazały się jednak skuteczne.

Double-double zanotowała wchodząca z ławki Patrycja Socha (10 pkt i 10 zbiórek). W drużynie Enea AZS Szkoła Gortata Poznań blisko triple-double była Patrycja Tomaszkiewicz - 16 pkt, 11 zbiórek i 8 przechwytów.

Finał zaplanowano na godzinę 13:00. Transmisja na kanale YouTube Polskiego Związku Koszykówki. Mecz o brąz rozpocznie się o godiznie 10:30.