Energa Basket i Pogoń Prudnik w ćwierćfinale 2LM

Atut własnej sali okazał się kluczowy w trzecich, decydujących meczach 1/8 finału 2 Ligi Mężczyzn. Na własnym parkiecie Energa Basket Warszawa pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne, zaś Pogoń Prudnik okazała się lepsza od OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów. Trzecia runda rozgrywek 2 Ligi Mężczyzn rozpocznie się w środę.

news Zdjęcia | Energa Basket Warszawa

Zaledwie sześć punktów straciła w drugiej kwarcie Pogoń Prudnik, co mocno przełożyło się na wygraną z OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów. Duży wkład w zwycięstwo gospodarzy miał Tomasz Prostak, który we wcześniejszych meczach 1/8 finału spisał się poniżej ligowej średniej, trafiając tylko 1 z 8 rzutów z gry. W trzecim spotkaniu z drużyną z Rzeszowa nie tylko rzucił 18 punktów, ale miał też 8 asyst, 5 przechwytów i 7 wymuszonych fauli.

Pogoń w drugiej kwarcie od wyniku 31:29 rzuciła kolejnych 14 punktów, powiększając przewagę po zmianie stron. Trudny do zatrzymania przez młodszych rywali był Grzegorz Mordzak, autor 15 punktów,. 6 zbiórek i 2 przechwytów. Przez całe spotkanie skuteczny był Tomasz Nowakowski, który spudłował tylko jeden rzut z gry. Podkoszowy Pogoni zakończył zawody z dorobkiem 20 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst.

Równie pewną wygraną co Pogoń zanotowała Energa Basket. Stołeczny zespół zwyciężył we wszystkich kwartach, trafiając w całym spotkaniu 15 trójek. Miejscowi od wyniku 2:3 uzyskali 13 kolejnych punktów, tylko na moment po przestoju w drugiej kwarcie, pozwalają crywalom na zbliżenie się na odległość jednego trafienia z gry.

16 punktow i 11 zbiórek Karola Dębskiego. Najlepszym punktującym Energa Basket został 17-letni młodzieżowy reprezentant Polski Jakub Szumert - 19 punktów.