Będą trzecie mecze w Prudniku i Warszawie

OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów i Tarnovia Tarnowo Podgórne wykorzystały atut własnego parkietu w drugich meczach 1/8 finału 2 Ligi Mężczyzn i tym samym doprowadziły do decydujących, trzecich meczów. W pozostałych parach triumfowały zespoły, które wygrały pierwsze mecze.

news Zdjęcia | Resovia Rzeszów Koszykówka

Hala ROSiR w Rzeszowie nie pierwszy raz w historii okazała się szczęśliwa dla Bieszczadzkich Wilków. OPTeam Stolaro Resovia przegrywała przez znaczną część meczu, ale w przeciwieństwie do pierwszego starcia, nie pozwoliła rywalom wypracować znaczącej przewagi. W końcówce gospodarze przejęli inicjatywę i doprowadzili do remisu.

Ostatnie minuty to była rzutowa rywalizacja miejscowych z Grzegorzem Mordzakiem. Doświadczony obrońca uzyskał 9 ostatnich punktów dla Pogoni, celnym rzutem za dwa punkty doprowadzając do remisu 87:87. Ostatnia akcja należała jednak do miejscowych.

Po przerwie na żądanie piłkę mieli gospodarze i po trójce Adriana Warszawskiego doprowadzili do wygranej. 26 punktów uzyskał Konrad Mamcarczyk. Najlepszym punktującym gości był Tomasz Nowakowski - 20 punktów.

W połowie czwartej kwarty po akcji Karola Dębskiego Energa Basket prowadziła w Tarnowie Podgórnym 71:62. W ostatnich minutach nie potrafiła jednak zatrzymać skutecznego Lee Robert Danderfer. 30-letni zawodnik w trzech kolejnych akcjach uzyskał sześć punktów z rzędu i doprowadził do remisu. Po trójce Kanadyjczyka Tarnovia prowadziła zaś 76:72 i tę przewagę utrzymała do końcowej syreny.

W drugiej części czwartej kwarty Energa Basket trafiła tylko jeden rzut z gry, przegrywając ten fragment spotkania 4:18. Lee Robert Danderfer z 22 punktów Tarnovii w czwartej kwarcie rzucił aż 15. Mecz zakończył spotkanie z dorobkiem 33 punktów i 9 zbiórek.

Energa Basket Warszawa

Stan rywalizacji 1-1. Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę 22 kwietnia w Warszawie.