Wielkopolskie wygrywa OOM dziewcząt 2023

Reprezentacja Wielkopolski okazała się najlepsza w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dziewcząt. W rozegranym w Łańcucie finale zespół Tomasza Pochylskiego i Katarzyny Motyl pokonał Dolnośląskie 77:54. Trzecie miejsce zajęła drużyna Łódzkiego. MVP turnieju finałowego została Maria Wróbel z Wielkopolski.

news Zdjęcia | Walendi Photo

Od początku zmagań Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt w sezonie 2022/2023 zespół Wielkopolski nadawał ton rywalizacji na boisku. Najpierw z kompletem wygranych wygrał turniej o rozstawienie w dywizji A, a następnie pewnie dotrarł do strefy medalowej. W walce o finał Wielkopolska skutecznie zrewanżowała się Pomorskiemu za porażkę w ubiegłorocznym meczu o złoto, zaś w decydującym starciu pokonała Dolnośląskie.

Spośród pięciu meczów Wielkopolski w Łańcucie najmniejszą różnicą punktową zakończyło się grupowe spotkanie z Łódzkim, które zespół Tomasza Pochylskiego i Katarzyny Motyl wygrał 80:61, osiągając wyraźną przewagę w walce pod tablicami. Spora w tym zasługa Igi Jasik i Marii Wróbel, których łupem padało sporo piłek. Iga Jasik w każdym spotkaniu turnieju finałowego miała na swoim koncie przynajmniej 9 zbiórek i 1 blok.

Decydująca dla losów finałowej rywalizacji okazała się trzecia kwarta, wygrana przez Wielkopolskie 26:9. Także we wcześniejszych spotkaniach turnieju w Łańcucie najlepszym zespół OOM 2022/2023 miał za sobą kwarty z jednocyfrową stratą punktową. Jedyny wyjątek stanowiło wspomniane wcześniej starcie z Łódzkim.

To czwarty finał i druga wygrana drużyny z Wielkopolski w ostatnich czterech latach. Brąz dla Łódzkiego, które w finale pocieszenia pokonało Pomorskie.

Z dywizji A spadły Warmińsko-Mazurskie oraz Mazowieckie.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU FINAŁOWEGO

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA

 

MVP turnieju finałowego OOM
Maria Wróbel (Wielkopolskie)Pierwsza piątka turnieju finałowego OOM
Oliwia Okruszek (Łódzkie)
Nicola Brzeska (Pomorskie)
Lena Olejniczak (Dolnośląskie)
Zuzanna Koryzna (Dolnośląskie)
Iga Jasik (Wielkopolskie)

 

Finał

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 03.03.2023 12:00

Dolnośląskie

54 : 77

Wielkopolskie

 

O 3. miejsce

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 03.03.2023 09:30

Łódzkie

62 : 56

Pomorskie

 

Klasyfikacja końcowa

1. Wielkopolskie
2. Dolnośląskie
3. Łódzkie
4. Pomorskie
5. Kujawsko-Pomorskie
6. Śląskie
7. Mazowieckie
8. Warmińsko-Mazurskie

udostępnij