Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk mistrzem Polski U19 kobiet

W sezonie 2022/2023 nie było mocnych na Szkołę Gortata Politechnikę Gdańska. Zespół z Trójmiasta w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19 kobiet pokonał UKS Trójkę Żyrardów 78:66, wcześniej sięgając po Młodzieżowy Puchar Polski. W starciu o brąz GTK Gdynia lepsze od Enea AZS Szkoła Gortata Poznań. MVP turnieju finałowego została wybrana Dominika Ullmann, która w decydującym meczu zanotowała triple-double (11 pkt, 10 zbiórek i 12 asyst).

news Zdjęcia | Agnieszka Modelska

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska nie miała sobie równych w rozgrywkach strefowych, gdzie nie przegrała żadnego meczu. Dobrą formę z okręgu podopieczne Adama Mullera i Michała Kowalskiego przełożyły na zmagania na szczeblu centralnym, gdzie razem z Młodzieżowym Pucharem Polski rozegrały 10 meczów. Każde z tych spotkań padło łupem klubu z Pomorza.

Najwięcej problemów sprawiły drużynie z Gdańska zawodniczki GTK Gdynia, które w półfinale do samego końca toczyły wyrównany bój, ostatecznie przegrywając 81:87. W finale kluczowa okazała się druga kwarta, wygrana przez Szkołę Gortata Politechnika Gdańska 27:13. Do przerwy gdańszczanki prowadziły 49:33 i tę przewagę potrafiły utrzymać do końca.

Od samego początku spotkania dużą wszechstronnością wykazała się Dominika Ullmann, która starcie finałowe zakończyła z triple-double. W 33 minuty rzuciła 11 punktów, miała 10 zbiórek, 12 asyst oraz wymusiła 5 przewinień. Najlepszą punktującą finału została Wanesa Furman - 23 punkty. O jeden mniej uzyskały Natalia Rutkowska (Szkoła Gortata Politechnika Gdańska) oraz Maria Grudzień (UKS Trójka Żyrardów).