Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk wygrywa MPP kobiet

Nie ma mocnych w tym sezonie na Szkołę Gortata Politechnika Gdańska. Drużyna z Trójmiasta nie przegrała do tej pory żadnego meczu i sięgnęła w Poznaniu po Młodzieżowy Puchar Polski kobiet. W finale zespół Adama Mullera i Michała Kowalskiego pokonał MUKS Poznań 78:58. MVP turnieju finałowego MPP została wybrana Natalia Rutkowska (Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk).

 

news Zdjęcia | Walendi Photo

MUKS rozpoczął finałowe spotkanie z energią. Po akcjach Aleksandry Burzyńskiej i Nicoli Batury poznanianki objęły prowadzenie 6:0. Drużyna z Pomorza jeszcze w pierwszej kwarcie potrafiła osiągnąć przewagę, w czym duża zasługa duetu Natalia Rutkowska - Dominika Ullmann.

W drugiej odsłonie MUKS także zaprezentował dobre połączenie defensywy z atakiem, dzięki czemu ponownie uzyskał przewagę. Do Aleksandry Burzyńskiej i Nicoli Batury dołączyły Wiktoria Piotrowska i Zuzanna Winkel, po której punktach poznanianki objęły prowadzenie 33:26.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, w której Szkoła Gortata Politechnika Gdańska miała wyraźną przewagę. Waleczność pod koszem zaprezentowała Natalia Rutkowska - 24 pkt i 14 zbiórek, w tym 8 na atakowanej tablicy. wszechstronnością wykazała się zaś Dominika Ullmann (26 pkt, 9 zbiórki, 7 asyst i 3 przechwyty).

Od wyniku 66:58 do kosza trafiały już tylko gdańszczanki, które zwyciężyły 78:58.

Także czwarta kwarta przesądziła o wyniku spotkania o 3. miejsce pomiędzy UKS Trójką a Eneą AZS Szkoła Gortata. Na 12. minut przed końcem żyrardowianki prowadziły 55:42, ale kolejny fragment przegrały 12:0. Rozpędzone poznanianki, które do odrabiania strat poderwała Wiktoria Haegenbarth (18 pkt i 12 zbiórek) w kolejnych minutach również miały przewagę, w czwartej kwarcie zwyciężając 18:9. 22 pkt i 9 zbiórek miała w drużynie UKS Trójki Karolina Ułan.

MVP turnieju finałowego MPP 2023
Natalia Rutkowska (Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk)

Pierwsza piątka turnieju finałowego MPP 2023
Dominika Ullmann (Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk)
Natalia Rutkowska (Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk)
Aleksandra Burzyńska (MUKS Poznań)
Iga Woźna (Enea AZS Szkoła Gortata Poznań)
Iga Gejcyg (UKS Trójka Żyrardów)

 

Finał

  • Mistrzostwa Polski Kobiet U19
  • 29.01.2023 13:00

Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk

78 : 58

MUKS Poznań

Mecz o 3. miejsce

  • Mistrzostwa Polski Kobiet U19
  • 29.01.2023 10:30

UKS Trójka Żyrardów

64 : 66

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań

 

Kolejność końcowa MPP 2023

1. Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk

2. MUKS Poznań

3. Enea AZS Szkoła Gortata Politechnika Poznań

4. UKS Trójka Żyrardów

udostępnij