SKK Polonia i Top Market MKS w finale 1LK

Dwa zespoły z Mazowsza zagrają w finale 1 Ligi Kobiet. SKK Polonia Warszawa w drugim meczu półfinałowych po wyrównanych zawodach pokonała na wyjeździe MUKS Poznań. Top Market MKS Pruszków pewnie pokonał AZS Politechnikę Korona Kraków.

news Zdjęcia | Robert Andrzej Oliszewski / SKK Polonia Warszawa

SKK Polonia pewnie wygrała w pierwszym meczu z MUKS, ale drugie spotkanie tej pary było zacięte. Częściej na prowadzeniu znajdowały się podopieczne Macieja Brodzińskiego, które prezentowały lepszą skuteczność rzutową w połowie trzeciej kwarty osiągając najwyższą, ośmiopunktową przewagę. Poznanianki nie potrafiły jednak znaleźć sposóbu na zatrzymanie Anny Pawłowskiej.

Jeszcze przed zakończeniem trzeciej odsłony obwodowa Czarnych Koszul wymusiła trzy przewinienia, po których rzuciła sześć punktów z rzutów wolnych. MUKS utrzymywał wówczas jeszcze kilkupunktową przewagę, ale w ostatniej odsłonie ją stracił.

Po trafieniach Klaudii Sosnowskiej i Martyny Leszczyńskiej przyjezdne zbliżyły się na odległość jednego trafienia z gry, Później ciężar zdobywania punktów wzięła na swoje barki ponownie Anna Pawłowska. Po jej ośmiu punktach z rzędu SKK Polonia najpierw wyszła na prowadzenie, a gdy nawet je straciła, przegrywała zaledwie jednym punktem. 

Przy wyniku 70:69 dla MUKS za trzy z trudnej pozycji nie trafiła Weronika Papiernik. W odpowiedzi podanie Anny Pawłowskiej otworzyło prostą akcję dla Martyny Leszczyńskiej. Miejscowe miały jeszcze dwie akcje w ataku, po których mogły odzyskać prowadzenie, ale nie zdołały już trafić do kosza.

Anna Pawłowska zakończyła zawody z dorobkiem 29 punktów, w tym 11 na 11 za 1. Kolejny raz wszechstronnością wykazała się Klaudia Sosnowska (10 pkt, 13 zbiórek, 4 asysty i 4 przechwyty). W zespole gospodarzy z double-double zawody zakończyły Weronika Papiernik (17 pkt, 10 asyst i 7 zbiórek) oraz Magdalena Ratajczak (19 pkt i 11 zbiórek).

Po niełatwej przeprawie w Krakowie, zdecydowane zwycięstwo w Pruszkowie odniósł Top Market MKS. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego w drugim starciu z AZS Politechnika Korona bardzo szybko narzuciły rywalkom swoje warunki gry. Od wyniku 8:7 pruszkowianki kolejny fragment zawodów wygrały 20:6, a motorem napędowym akcji miejscowych była Oliwia Szumełda-Krzycka.

Obwodow Top Market MKS nie tylko sama zdobywała punkty, ale otwierała drogę do kosza lepiej ustawionym koleżankom. Umiejętnie spod kosza rywalki wyciągała też Magdalena Parysek-Bochniak (7 asyst), na czym korzystały pozostałe koleżanki.

Na początku drugiej kwarty miejscowe osiagnęły 19-punktową przewagę i z dużym spokojem utrzymywały bezpieczny dystans już do końcowej syreny. Akademiczki, w których składzie zabrakło rozgrywającej Agaty Rafałowicz, miały nie tylko problem z zatrzymaniem Oliwii Szumełdy-Krzyckiej (22 pkt, 11 zbiórek i 8 asyst). Dużo problemów krakakowiankom sprawiły również Anna Kuncewicz (15 pkt i 7 zbiórek) oraz Marzena Marciniak (12 pkt i 10 zbiórek). Najlepszą punktującą AZS Politechnika Korona była autorka 21 punktów Magdalena Ruta.

 

Wyniki 2. spotkań półfinału 1 Ligi Kobiet

  • 1 Liga Kobiet
  • 31.03.2021 17:00

MUKS Poznań

70 : 71

SKK Polonia Warszawa

  • 1 Liga Kobiet
  • 31.03.2021 20:00

Top Market MKS Pruszków

73 : 53

AZS Politechnika Korona Kraków

 

Zwycięzcy uzysyskali prawo gry w IV rundzie - finał, pokonani uzyskują prawo gry w IV rundzie - o trzecie miejsce

IV runda – o trzecie miejsce - mecz i rewanż (1-1)
grają pokonani w półfinałach
Terminy 10.04 i 17.04

IV runda – finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają zwycięzcy półfinałów
Terminy 10.04, 17.04 i ew. 21.04

Zwycięzca uzyskuje prawo gry w Energa Basket Lidze Kobiet

udostępnij