Drużyny z Mazowsza bliżej finału 1LK

Dwa najlepsze zespoły grupy A 1 Ligi Kobiet wykonały pierwszy krok w kierunku finału rozgrywek. SKK Polonia Warszawa na własnym parkiecie pokonała MUKS Poznań, zaś Top Market MKS Pruszków po zaciętym spotkaniu zwyciężył na wyjeździe AZS Politechnikę Krakowską. Gra się do dwóch wygranych. Kolejne spotkania 31 marca w Poznaniu oraz Pruszkowie.

Cierpliwa gra w ataku oraz konsekwentna w obronie zapewniła SKK Polonii wygraną nad MUKS. Stołeczny zespół rozpoczął zawody od wyniku 2:7, ale jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty uzyskał prowadzenie. W otwierającej zawody części meczu aktywna była Anna Pawłowska, która rzuciła 10 z 23 punktów dla Czarnych Koszul.

Miejscowym przydała się też wszechstronność i doświadczenie Klaudii Sosnowskiej, która nie tylko punktowała, ale także zbierała bądź podawała do lepiej ustawionych koleżanek. Polonia już do końca zawodów utrzymywała przewagę, prezentując lepszą skuteczność rzutową oraz popełniając mniej strat niż rywalki.

Po 22 punkty rzuciły Anna Pawłowska i Klaudia Sosnowska, która dodatkowo miała 12 zbiórek, 7 asysty oraz 7 strat.

Wyśmienicie spotkanie w Krakowie rozpoczęła AZS Politechnika Korona. Miejscowe rzuciły dziewięć punktów z rzędu, ale im dłużej trwały zawody, tym ich przewaga była mniejsza. Od połowy pierwszej kwarty gra toczyła się kosz za kosz, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi.

Top Market MKS na otwarcie ostatniej odsłony przegrywał 53:61, ale miał w swoich szeregach doświadczone Olivię Szumełdę-Krzycką, która w cztery minuty czwartej kwarty rzuciła 10 punktów i ponownie wynik oscylował w granicach remisu.

Na półtorej minuty przed końcem meczu Olivia Szumełda-Krzycka rzuciła swoje 12 punkty w czwartej kwarcie, a Top Market MKS przegrywał 73:74. Kilka chwil później obwodowa lidera przechwyciła piłkę, ale na skutek faulu w ataku musiała opuścić boisko z powodu nadmiernej liczby przewinień.

AZS Politechnika Korona nie potrafiła jednak tego wykorzystał. Nerwowe akcje w ataku kończyły się stratami, brakowało też skuteczności z linii rzutów wolnych. Przy wyniku 74:74 dwie próby przestrzeliła Agnieszka Krzywoń, a w odpowiedzi Pola Dmochewicz wyprowadziła Top Market MKS na prowadzenie. Do końca zawodów pozostało niecałe 30 sekund, ale losy meczu już się nie zmieniły.

Ani na sekundę parkietu nie opuściła Magdalena Parysek-Bochniak (25 pkt i 8 zbiórek). 23 punkty, 5 zbiórek i 7 asyst Olivii Szumełdy-Krzyckiej. Najlepszą punktującą AZS Politechnika Korona była Agnieszka Krzywoń - 21 punktów.

Terminy półfinałów 31.03 i ew. 07-04

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w IV rundzie - finał, pokonani uzyskują prawo gry w IV rundzie - o trzecie miejsce

IV runda – o trzecie miejsce - mecz i rewanż (1-1)