Pierwsze mecze ćwierćfinału 1LK za nami

Pierwsze mecze ćwierćfinału 1 Ligi Kobiet dla drużyn, które wygrały swoje grupy. AZS Politechnika Korona Kraków po wyrównanym spotkaniu pokonała AZS Uniwersytet Gdański 64:61, zaś SKK Polonia Warszawa pewnie zwyciężyła Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie. Pozostałe mecze ćwierćfinałowe w środę. Gra się do dwóch wygranych.

news Zdjęcia | facebook.com/FOTOChwila.BN

Sporo emocji wywołała konfrontacja w Krakowie. Gdańszczanki nie tylko lepiej niż miejscowe rozpoczęły zawody. Dłużej znajdowały się też na prowadzeniu. Końcówki parzystych kwart należały jednak do podopiecznych Wojciecha Downar-Zapolskiego. W drugiej odsłonie rzuciły 7 punktów z rzędu, krótko przed przerwą obejmując prowadzenie 38:31.

Później mecz ponownie się wyrównał. W końcowych fragmentach spotkaniach krakowiankom przydało się doświadczenie Agaty Rafałowicz, która pewnie wykonywała rzuty wolne (6 na 6 w całym meczu) oraz przy remisie 61:61 trafiła trójkę.

Przyjezdne miały jeszcze posiadanie na odwrócenie losów rywalizacji, ale nie trafiły spod kosza. Z double-double zawody ukończyła Katatrzyna Kocaj (12 pkt i 14 zbiórek). Na uwagę zasługuje 8 asyst i 11 zbiórek Agnieszki Krzywoń. Najlepszą punktującą AZS UG Jastina Kosalewicz (16 pkt i 10 zbiórek).

Kolejne pewne zwycięstwo w play-off zanotowała SKK Polonia, która na przestrzeni pięciu dni rozegrała trzy mecze w 1LK. Czarne Koszule na własnym boisku pokonały Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie. Stołeczny zespół przewagę budował stopniowo, wygrywając każdą z kolejnych kwart. Po 20 punktów rzuciły Klaudia Sosnowska (dodatkowo 10 zbiórek i 5 asyst) oraz Martyna Leszczyńska. Umiejętnie grą miejscowych kierowały Anna Pawłowska- 14 pkt i 7 asyst, Karolina Olszewska - 11 pkt i 7 asyst.