Młodzieżowy Puchar Polski dla Exact Systems Śląsk Wrocław

Pewnym zwycięstwem Exact Systems Śląsk Wrocław zakończył się rozgrywany w Gdyni finał Młodzieżowego Pucharu Polski. W meczu o złoto zespół Jacka Krzykały i Piotra Portasa pokonał Asseco Arka U19. Trzecie miejsce dla Trefl 1LO Sopot. MVP turnieju został wybrany Kamil Białachowski (Exact Systems Śląsk Wrocław).

Ubiegłoroczną edycję Młodzieżowego Pucharu Polski, który rozgrywany był w kategorii do lat 20, wygrali koszykarze z Sopotu, pokonując w finale Asseco Arka U19. Na najniższym stopniu podium znaleźli się wówczas koszykarze Exact Systems Śląsk Wrocław.

Także w tegorocznej edycji zmagań w pierwszej trójce rywalizacji znalazły się te same zespoł, zmieniła się jednak ich kolejność.

W finale znalazły się drużyny Asseco Arka U19 oraz Exact Systems Śląsk Wrocław, które mierzyły się w turnieju półfinałowym. Wówczas lepsi byli zawodnicy Milosa Mitrovicia, którzy podczas turnieju finałowego źle rozpoczynali mecze. Półfinałowe starcie z WKK rozpoczęli od wyniku 3:14, mecz z Exact Systems Śląsk 2:11.

Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale tylko przez chwilę ich strata do rywali była mniejsza niż 10 punktów. W połowie trzeciej kwarty wrocławianie prowadzili 47:26 i tej przewagi już nie stracili.

Drużyna z Dolnego Śląska osiągnęła przewagę w strefie podkoszowej (57:40 w zbiórkach), miała też lepszą skuteczność z gry. Asseco Arka umieściła w koszu zaledwie co czwarty rzut z gry.

12 punktów, 5 zbiórek i 7 asyst Kacpra Gordona. Blisko double-double był Kamil Białachowski (10 pkt i 9 zbiórek).