Asseco Arka U19 i Exact Systems Śląsk w finale MPP

Asseco Arka U19 Gdynia oraz Exact Systems Śląsk Wrocław zagrają w finale Młodzieżowego Pucharu Polski mężczyzn. Gospodarze turnieju finałowego bez większych problemów pokonali WKK Wrocław, zaś wrocławianie zwyciężyli Trefl 1LO Sopot.

Finał zaplanowano na godzinę 13:30 w niedzielę. O 11 rozpocznie się mecz o trzecie miejsce.

Bardziej doświadczeni podopieczni Jacka Krzykały rozpoczęli mecz od prowadzenia 15:6. W kolejnych minutach sopocianie próbowali odrabiać straty, ale w żadnym momencie nie potrafili zbliżyć się na odległość jednego trafienia z gry. Po zmianie stron wrocławianie powiększyli swoją przewagę, dzięki czemu w końcówce mogli spokojnie oczekiwać na końcową syrenę.

Wrocławianie wyraźnie zdominowali strefę podkoszową, zbierając o 27 piłek więcej niż rywale. Double-double Jakub Bereszyński (11 pkt i 10 zbiórek). 20 punktów dla Exact Systems Śląska rzucił Kacper Gordon. W składzie Trefla 1LO zabrakło najlepszego punktującego zespołu w pierwszej fazie Daniela Ziółkowskiego.

Od prowadzenia 14:3 mecz z Asseco Arką U19 rozpoczęli koszykarze WKK. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty podopieczni Milosa Mitrovicia objęli jednak prowadzenie, z każdą kolejną kwartą powiększając przewagę. Drugą część meczu Asseco Arka U19 wygrała 53:30 a całe spotkanie 100:68.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach na szczeblu centralnym szkoleniowiec gospodarzy mocno rotował składem. Żaden z zawodników nie przebywał na parkiecie 25 minut. 18 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty Piotra Lisa. Z dwucyfrowym dorobkiem punktowym spotkanie zakończyli jeszcze Michał Pluta (16), Antoni Michalski (12) oraz Marcin Kowalczyk (10).