SKK Polonia wyrównała historyczny rekord, sukces Pabianic

Nie ma mocnych na SKK Polonię Warszawa w 1 Lidze Kobiet. Stołeczny zespół pewnie pokonał na wyjeździe MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski i była to już 14. wygrana z rzędu podopiecznych Macieja Gordona w tym sezonie. Biorąc pod uwagę poprzednie rozgrywki SKK Polonia nie przegrała już od 19 meczów, wyrównując tym samym rekord drużyny ze zmagań w sezonie 1997/1998. W grupie B nieobliczalne Grot Lauer Pabianice lepsze od MUKS Poznań.

news Zdjęcia | Oficjalny profil klubu SKK Polonia Warszawa

Czarnym Koszulom daleko jeszcze do rekordu PTK Pabianice z lat 2009-2010. Wówczas w 1. Centralnej Lidze Kobiet pabianiczanki nie przegrały meczu przez ponad rok, notując serię 34 wygranych z rzędu. W sezonie 2018/2019 KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec miało serię 24 wygranych z rzędu.

Mecz w Sokołowie Podlaskim, w którym Polonia wyrównała klubowy rekord, był niezwykle jednostronny. Od wyniku 5:4 przyjezdne rzuciły 10 punktów z rzędu, później notując jeszcze serię 16-0. Obraz gry nie uległ zmianie już do końcowej syreny. Rozbite miejscowe trafiły tylko 7 z 49 rzutów z gry, popełniając przy tym 32 straty. Na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki z Warszawy, a każda rzuciła przynajmniej 4 punkty. 15 punktów Anny Pawłowskiej, o trzy mniej uzyskała rezerwowa Izabela Błajda. Zaledwie 2 minuty na boisku przebywała Paulina Kuras.

Granicę 100 punktów przekroczyły koszykarki Mon-Pol Płock, zwyciężając pozostający bez wygranej młody zespół UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Z double-double spotkanie ukończyła Dominika Paczóska (17 pkt, 10 zbiórek i 3 przechwyty).

Dwa punkty w Gdańsku wywalczył też inny zespół z Mazowsza Top Market MKS Pruszków. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego pierwszą odsłonę wygrały 30:8 i później z dużym spokojem kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. 22 punkty i 7 zbiórek Poli Dmochewicz.

Zacięte od pierwszej do ostatniej minuty było starcie na szczycie grupy B pomiędzy Grot TomiQ a MUKS. Żadna z drużyn nie miała przewagi większej niż 7 punktów. Częściej na prowadzeniu były pabianiczanki, które wyraźnie wygrały walkę pod tablicami (50:37 w zbiórkach).

Po serii czterech punktów z rzędu rezerwowej Magdaleny Ratajczak (14 pkt i 11 zbiórek) na dwie minuty przed końcem na prowadzenie wyszły drużyna z Wielkopolski. Dwie akcje Magdaleny Grzelak oraz punkty Aleksandry Dziwińskiej odwróciły jednak losy zawodów. Magdalena Grzelak ukończyła zawody z double-double (25 pkt i 10 zbiórek). Oprócz kapitant w drużynie z Pabianic dwie dwucyfrówki zanotowała Ewelina Gala (16 pkt i 11 zbiórek), a blisko tego była Aleksandra Dziwińska - 11 pkt i 9 asyst.

Dużą niespodziankę sprawiła Wisła CanPack, która serię 9 porażek przegrała w meczu z Pompax Tęcza Leszno. Przyjezdne trafiły tylko co czwarty rzut z gry, nie poradziły sobie także w walce pod tablicami. Biała Gwiazda w dwóch kwartach straciła mniej niż 9 punktów. 17-letnia Klaudia Wnorowska zakończyła spotkanie z double-double (17 pkt i 11 zbiórek).