Koniec pierwszej rundy w 1LK

SKK Polonia Warszawa, która w weekend pauzowała, z kompletem wygranych zakończyła pierwszą rundę w 1 Lidze Kobiet. W grupie B część spotkań odbyło sie awansem, dlatego po pierwszej grudniowej kolejce AZS Politechnika Korona Kraków ma bilans 9-1. O jedno zwycięstwo mniej zanotowały MUKS Poznań oraz Grot TomiQ Pabianice.

news Zdjęcia | Elżbieta Skowron, sportowy-poznan.pl

Gdyby wziąć pod uwagę tylko mecze zaplanowane na pierwszą rundę obok stołecznego zespołu komplet wygranych miałby MUKS. Poznanianki w połowie listopada udały się do Małopolski, gdzie rozegrały dwa mecze ligowe. Jedno odbyło się awansem i to właśnie ten mecz drużyna Macieja Brodzińskiego przegrała.

W pierwszym tygodniu grudnia MUKS, który na przełomie października i listopada nie grały w 1LK przez blisko miesiąc, odrobił kolejną porcję ligowych zaległości.

Wygrana z Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski nie przyszła jednak łatwo. Mecz rozpoczął się od prowadzenia MUKS, który stopniowo powiększał swoją przewagę. Na początku drugiej kwarty miejscowe prowadziły 25:9, ale wówczas zaczęły mieć problem w ataku oraz obronie.

W połowie trzeciej odsłony gorzowianki zbliżyły się na odległość jednego trafienia z gry, przez co niemal do końca Akademiczki miały szansę na zwycięstwo. Ostatecznie MUKS zwyciężył 61:58. Duża w tym zasługa Aleksandry Zięborskiej (20 pkt i 14 zbiórek), która zanotowała czwarte double-double w sezonie. W ósmym spotkaniu z rzędu przynajmniej cztery asysty zanotowała Weronika Papiernik (9 pkt, 4 zbiórki, 7 asyst i 3 bloki). 16 punktów dla pokonanych uzyskała Joanna Kobylińska.

Trzy dni później już bez nerwowej końcówki MUKS pokonał na wyjeździe Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie. Bohaterką tego spotkania była Weronika Woźniak - 22 punkty.

Słaba pierwsza połowa oraz 31 strat przełożyło się na porażkę Pompax Tęczy z prowadzącą w grupie B AZS Politechniką Koroną Kraków. Przyjezdne do przerwy objęły prowadzenie 43:25 i z dużym spokojem utrzymały je do końcowej syreny. Double-double Katarzyny Kocaj (14 pkt i 13 zbiórek). Kolejny raz najlepszą punktującą krakowianek została Natalia Popiół - 17 punktów. Pompax Tęczy nie pomogło udane statystycznie spotkanie Justyny Hołtyn (21 pkt, 14 zbiórek i 4 przechwyty).

Top Markiet MKS oraz AZS Uniwersytet Gdański przed 9. kolejką miały bilans 6-2. Na parkiecie w Pruszkowie momentami nie był jednak tego widać. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego jedynie pierwszą kwartę wygrały nieznacznie (16:14), w pozostałych odsłonach ich przewaga wynosiła przynajmniej 10 punktów. Najlepszą punktującą spotkania została Pola Dmochewicz - 17 punktów. Po blisko dwumiesięcznej przerwie na boisko powróciła MVP poprzedniego sezonu w grupie A Olivia Szumełda-Krzycka.