AZS AGH i BS Polonia dominują w grupie C

Osiem klubów drugiej ligi mężczyzn nie przegrało jeszcze meczu w rozgrywkach. W tym gronie są AZS AGH Kraków oraz BS Polonia Bytom, które nadają ton rywalizacji w grupie C.

news Zdjęcia | BS Polonia Bytom

Krakowianie w ostatnim tygodniu rozegrali dwa mecze ligowe. Najpierw w zaległym spotkaniu 7. kolejki pokonali MKS II Dąbrowa Górnicza (106:60), a następnie zwyciężyli na wyjeździe AZS PWSTE Jarosław (95:59).

W obu spotkaniach dobrze funkcjonowała para doświadczonych graczy: Tomasz Zych i Paweł Zmarlak. Zych za każdym razem był najlepszym podającym i przechwytującym zespołu, statystyki Zmarlaka oscylowały wokół double-double, w obu spotkaniach miał też 5 asyst. Najlepszym punktującym meczu z rezerwami MKS Dąbrowa Górnicza był Bartosz Wróbel (23 pkt), zaś starcia w Jarosławiu Mikołaj Smarzy (21 pkt).

BS Polonia, która ma już za sobą zwycięskie mecze z mocnymi AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice oraz KKS Ragor Tarnowskie Góry, w weekend zwyciężyła GTK Sordrew Gliwice (71:56). Podopieczni Mariusza Bacika wygrali wszystkie kwarty meczu, ale większą przewagę osiągnęli tylko w pierwszej oraz ostatniej. Doświadczenie wykorzystał Marcin Salamonik (12 pkt, 14 zbiórek i 6 asyst). BS Polonia w całym spotkaniu trafiła tylko 2 z 21 rzutów z dystansu, wygrała jednak walkę pod tablicami oraz wymusiła więcej przewinień, po których wykonywała rzuty wolne.

AZS AGH oraz BS Polonia legitymują się bilansem 7-0. Zespół Wojciecha Bychawskiego swoje mecze wygrywa średnio różnicą 41 punktów.

Jeszcze większą przewagę nad rywalami osiąga lider grupy A KSK Noteć Inowrocław (średnio 42,5 punktu). Podopieczni Piotra Wiśniewskiego w 8. serii spotkań zwyciężyli SMS PZKosz Władysławowo (102:65) i to mimo braku najlepszego punktującego zespołu Damiana Janiaka. Dużą efektywnością wykazał się wchodzący z ławki Mateusz Marciniak, który w niespełna 16 minut rzucił 23 punkty. 7 punktów, 7 asyst oraz 9 przechwytów uzyskał Aleksander Filipiak. Najlepszym punktującym SMS PZKosz Nataniel Kolasiński - 21 punktów.