Wystartował sezon w 1 Lidze Kobiet

Po 209 dniach przerwy ponownie ruszyły zmagania w 1 Lidze Kobiet. W większości sobotnich spotkań inauguracyjnej kolejki sezonu 2020/2021 triumfowały zespoły grające w roli gospodarza. Jedynym wyjątkiem był mecz w Sokołowie Podlaskim. Dzień później dwa punkty z Gorzowa Wielkopolskiego wywiózł Grot TomiQ Pabianice. Dwa spotkania grupy A zostały przeniesione na inny termin.

news Zdjęcia | Łukasz Sobera / SKK Polonia Warszawa

W Sokołowie Podlaskim miejscowe prowadziły w środkowym fragmencie spotkania. Do przerwy było 27:26, ale po zmianie stron MPKK Sokołów S.A. rzucił zaledwie 15 punktów. W tym czasie odmienione w przerwie międzysezonowej rywalki uzyskały dwa razy więcej punktów. Najlepszą punktującą Akademiczek była powracająca po rocznej przerwie Milena Krzyżaniak - 14 punktów. Duże wsparcie z ławki dały Aleksandra Kaja (12 pkt, 5 zbiórek, 2 przechwyty i 2 bloki) oraz Kamila Płatek (10 pkt i 5 wymuszonych fauli). Drużynie Rafała Haponika nie pomogły double-double Aleksandry Iwaniuk (14 pkt i 14 zbiórek) oraz Katarzyny Jaworskiej (10 pkt i 15 zbiórek).

Nie bez kłopotów swój mecz wygrała SKK Polonia, która wyraźną przewagę nad KKS Olsztyn uzyskała dopiero w czwartej kwarcie (26:9). 15 punktów i 8 asyst Anny Pawłowskiej. 12 pkt, 13 zbiórek, 4 przechwyty i 1 blok zanotowała debiutująca w drużynie ze stolicy Martyna Leszczyńska.

Zacięty przebieg miały derby WIelkopolski, w których MUKS pokonał Lidera. Przy wyniku 67:66 poznanianki nie trafiły dwóch rzutów wolnych, ale tego błędu nie wykorzystały rywalki, popełniając stratę. Faulowana Weronika Papienik nie pomyliła sie na linii rzutów wolnych, choć w całym spotkaniu trafiła tylko 3 z 10 rzutów wolnych. Blisko połowę punktów dla MUKS rzuciła Aleksandra Zięborska - 34 punkty, 16 zbiórek i 9 wymuszonych fauli.

W rozpoczętym o 11:30 meczu w Gorzowie Wielkopolskim Grot TomiQ pokonał Enea AZS AJP II. Doświadczenie wynienione z parkietów ekstraklasy wykorzystała Ewelina Gala - 30 punktów i 16 zbiórek.

Rywalizujący jeszcze w poprzednim sezonie w Energa Basket Lidze Kobiet AZS Umed Widzew Łódź pokonał Pompax Tęczę. Duży wpływ na zwycięstwo zespołu Piotra Niewiadomskiego miała druga kwarta, którą miejscowe wygrały 27:15. 22 punkty Natalii Gzinki.