Pierwsze rozstrzygnięcia wśród kadetów

Biofarm Basket Junior Poznań, Exact Systems Śląsk WrocławUKS SP 27 Katowice oraz WKK Wrocław są już pewne gry w ćwierćfinale mistrzostw Polski do lat 16 kadetów. Pary 1/4 finału poznamy w piątek.

news Zdjęcia | Bogdan Elmanowski

Przypominamy, że turniej można śledzić na oficjalnym profilu Polskiego Związku Koszykówki na YouTube.

W środę rywalizację w finałach do lat 16 rozpoczęły cztery kluby, dwa z nich wygrały swoje mecze. UKS SP 27 Katowice zwyciężył UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, wygrywając drugą kwartę 36:9. Ponad 20 punktów rzuciło aż trzech graczy drużyny z Katowic, wśród nich był Maksymilian Duda, który dodatkowo miał double-double (21 pkt i 12 zbiórek).

Drugim rozpoczynającym rywalizację zespołem, który wygrał swoje spotkanie jest TKM Włocławek. W ważnym dla układu sił w grupie meczu zespół Arkadiusza Czyżnielewskiego pokonał Biofarm Basket Junior Poznań. Przy wyniku 67:67 za dwa trafił Antoni Siewruk, a chwilę później trójkę dołożył Wiktor Czyżnielewski, który zakończył mecz z double-double (21 pkt i 10 zbiórek), ale miał też aż 13 strat.

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU FINAŁOWEGO KADETÓW

Słaba skuteczność z linii rzutów wolnych (5 na 20) miała duży wpływ na porażkę MKS Start SA Lublin ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańska. Oba zespoły popełniły ponad 30 strat. Double-double Wojciecha Lewandowskiego (12 pkt i 16 zbiórek) z MKS Start SA.

Tylko pierwsza kwarta zwiastowała wyrównaną rywalizację w starciu KS Korona Oknoplast Kraków z Exact Systems Śląskiem Wrocław. W kolejnych odsłonach przewagę mieli już gospodarze, w szeregach których double-double miał Jakub Bereszyński (11 pkt, 13 zbiórek i 6 asyst).