Mazowieckie najlepsze w OOM chłopców

Pierwszy raz w historii koszykarze Mazowieckiego wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży chłopców. W finale zespół Wojciecha Rogowskiego, Ireneusza Juraszewskiego i Marcina Popiołka pokonał zdecydowanie Pomorskie 93:63. Trzecie miejsce dla Śląskiego. MVP turnieju finałowego został wybrany Filip Kowalczyk (Mazowieckie / AK Komorów).

news Zdjęcia | Tomasz Kowalczyk

Kadra Mazowieckiego w zeszłym sezonie spadła z dywizji A. Z tego powodu zmagania w obecnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców rozpoczynała w dywizji B. Szybko dało się zauważyć, że w marcu będzie mogła powalczyć o najwyższe cele. W listopadzie bez porażki awansowała do dywizji A, w większości spotkań osiągając zdecydowaną przewagę.

Zmagania w Szczyrku Mazowieckie rozpoczęło od meczu z mocnym Pomorskim. Udany początek sprawił, że podopieczni Bogdana Zamośnego i Stefana Brzezińskiego wypracowali do przerwy dużą przewagę. Po zmianie stron Mazowieckie odrabiało jednak straty i na półtorej minuty przed końcem zbliżyło się na cztery punkty. Na więcej nie pozwolilo wówczas Pomorskie.

Rewanż nastąpił w finale. Tym razem to Mazowieckie w pierwszej połowie uzyskało wyraźną przewagę, obejmując prowadzenie 52:25 po 20 minutach gry. Po zmianie stron różnica punktowa praktycznie się nie zmieniała, dzięki czemu zespół Wojciecha Rogowskiego, Ireneusza Juraszewskiego i Marcina Popiołka mógł rozpocząć świętowanie.

Mazowieckie zdominowało walkę pod tablicami, miało też znacznie lepszą skuteczność z gry.

W meczu o brąz Śląskie, które kilka spotkań wygrało bądź przegrało niewielką różnicą punktów, pewnie pokonało Wielkopolskie 84:51.

Oprócz czterech najlepszych zespołów turnieju w Szczyrku, w dywizji A w przyszłym sezonie zagrają jeszcze Dolnośląskie i Małopolskie.