Pomorskie wygrywa OOM dziewcząt

Nie było niespodzianki w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt. Niepokonane przez cały sezon Pomorskie, także decydujący mecz tych rozgrywek zakończyło wygraną. W finale zespół Marcina Korpolewskiego i Adama Mullera pokonał Wielkopolskie 78:60. Trzecie miejsce dla Łódzkiego. MVP turnieju finałowego Łucja Grządziela z Pomorskiego.

news Zdjęcia | Krzysztof Marciniuk

Drugi raz w ostatnich trzech sezonach Pomorskie wygrało Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży dziewcząt. Duże możliwości kadra Pomorskiego pokazała już podczas turnieju o rozstawienie w dywizji A, każde ze spotkań wygrywając różnicą przynajmniej 26 punktów.

Najwięcej problemów drużynie Marcina Korpolewskiego i Adama Mullera sprawiło w Człuchowie Wielkopolskie, jak sie okazało późniejszy rywal w finale OOM.

Zaskakujący przebieg miała pierwsza połowa drugiej kwarty, w której Wielkopolskie od wyniku 14:21 rzuciło 11 punktow z rzędu, a później potrafiło powiększyć swoją przewagę. W efekcie tego do przerwy Pomorskie przegrywalo 29:36.

Trzecia kwarta zmieniła jednak losy meczu. Pomorskie wygralo tę część spotkania 28:10, a w kolejnej części zawodów tylko ją powiększyło.

Zwłaszcza po przerwie Pomorskie niemal w każdym elemencie statystycznym było lepsze od kadry Wielkopolski.

W meczu o trzecie miejsce ubiegłoroczny zwycięzca OOM dziewcząt - Łódzkie lepsze od Mazowieckiego.