Pierwszy dzień turniejów półfinałowych U20

Osiem klubów walczy o cztery wolne miejsca w turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 20 mężczyzn. Pierwszego dnia rywalizacji dobrze nie będą wspominać gospodarze turniejów RTK Basket Radom oraz PGE Spójnia Stargard, które przegrały swoje mecze.

news Zdjęcia | WKK Wrocław

Miejsce w turnieju finałowym juniorów starszych mają już zagwarantowane uczestnicy turnieju finałowego Młodzieżowego Pucharu Polski, który odbędzie się 15 i 16 lutego w Warszawie.

Z dwójki gospodarzy turniejów pólfinałowych bliżej wygranej był klub z Radomia, który w końcówce starcia z WKK Wrocław rzucał na remis. RTK Basket swój rzut jednak przestrzelił, a faulowani rywale wykorzystali 3 z 4 rzutów wolnych. Aktywny w zespole Sebastiana Potocznego był Michał Sitnik - 13 pkt, 15 zbiórek i 11 wymuszonych fauli. Ponad połowę punktów dla miejscowych uzyskali Kacper Rojek (25) i Patryk Stankowski (21).

W drugim meczu w Radomiu ENEA UTP Novum/Astoria Bydgoszcz szybo wypracowała sporą przewagę (36:16 po pierwszej kwarcie) i mimo przestojów w drugiej połowie utrzymała korzystny wynik do końcowej syreny. 23 punkty Michała Krasuskiego.

Także pierwsza kwarta miała duży wpływ na wynik rywalizacji PGE Spójni z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Zespół Michała Trypucia tę część spotkania przegrał 8:21 i później tylko na moment w trzeciej kwarcie zbliżył się na odległość jednego trafienia z gry. Najlepszym punktującym zawodów Stanisław Heliński - 27 punktów. Double-double Łukasza Kłaczka (18 pkt i 14 zbiórek).

Swóje pierwszy mecz w turnieju półfinałowym przegrał także drugi zespół z Mazowsza UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, który uległ Startowi Lublin. Znacznie dłużej na prowadzeniu znajdowali się lublinianie, wygrywając walkę pod tablicami oraz znacznie skuteczniej wykonując rzuty wolne (21 na 24 przy 13 na 29 UKS Gim 92). 25 pkt i 15 zbiórek Tymoteusza Pszczoły.