Mamy komplet uczestników MPP i półfinałów U20

Koszykarze Exact Systems Śląsk Wrocław jako ostatni dołączyli do grona uczestników turnieju finałowego Młodzieżowego Pucharu Polski. Wcześniej awans wywalczyły Asseco Arka Gdynia, Legia Warszawa i Trefl Sopot. Rozgrywane w czterech miastach turnieje ćwierćfinałowe wyłoniły zaś uczestników turniejów półfinałowych.

news Zdjęcia | Bogdan Elmanowski

Młodzieżowy Puchar Polski to nowa impreza w kalendarzu rozgrywek prowadzonych przez Polski Związek Koszykówki. Rozgrywana jest w kategorii do lat 22 kobiet oraz 20 mężczyzn. Wśród kobiet triumfowała GTK Arka Gdynia, która w rozegranym w Lublinie finale pokonała Eneę AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

Męski turniej finałowy Młodzieżowego Pucharu Polski zostanie rozegrany 15 - 16 lutego w Warszawie. W tym samym czasie w stolicy odbędzie się Suzuki Puchar Polski.

Drużyny, które nie wywalczyły miejsca w turnieju finałowym Młodzieżowego Pucharu Polski - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków, MKS Start SA Lublin, PGE Spójnia Stargard oraz WKK Wroclaw zagrają w turniejach półfinałowych U20. Na tym etapie rozgrywek znalazły się również zespoły, które wygrały grupy w turniejach ćwierćfinałowych. W sobotę awans uzyskały Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz oraz UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, dzień później AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice i RTK Basket Radom.

Pozostałe kluby rywalizujące w turniejach ćwierćfinałowych zakończyły rywalizację w rozgrywkach U20 mężczyzn w sezonie 2019/2020.

TABELE POSZCZEGÓLNYCH GRUP

Do turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski awansują zwycięzcy grup.

Miejski Czeladzki Klub Sportowy

Dwie najlepsze drużyny w każdej grupie awansują do turnieju finałowego Młodzieżowego Pucharu Polski oraz turnieju finałowego U20 mężczyzn. Drużyny, które zajmą miejsca 3. oraz 4. rywalizować będą w turniejach półfinałowych U20.