Pełny skład uczestników turnieju finałowego U22 kobiet

MUKS Poznań i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska jako ostatnie wywalczyły awans do turnieju finałowego U22 kobiet. Wcześniej z turniejów półfinałowych miejsce w gronie najlepszych ośmiu drużyn w Polsce zapewniły sobie Zagłębie Sosnowiec i AZS Uniwersytet Warszawski.

news Zdjęcia | Foto RoGo Roger Gorączniak

Bezpośredni awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany na Pomorzu w dniach 5 - 9 lutego, uzyskali czterej uczestnicy turnieju finałowego Młodzieżowego Pucharu Polski w Lublinie: GTK Arka Gdynia, Enea AZS AJP Gorzów Wlkp., Enea AZS Poznań i UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

MUKS zmagania w półfinałach zakończył bez porażki. W ostatnim meczu grupowym zespół Macieja Brodzińskiego i Magdaleny Leciejewskiej pokonał MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 84:71, ostatnią kwartę przegrywając 12:23. Jednej asysty do double-double zabrakło Weronice Papiernik (11 pkt i 9 asyst). 12 pkt i 12 zbiórek miała jej koleżanka z zespołu Aleksandra Zięborska, która pod koszem rywalizowała m.in. z Aleksandrą Iwaniuk (14 pkt i 15 zbiórek).

W drugim niedzielnym meczu Szkoła Gortata Politechnika Gdańska bez większych problemów zwyciężyła TS Ostrovię Ostrów Wlkp. Drugą połowę klub z Trójmiasta wygrał 48:16.