Rewelacyjny mecz Grzegorza Mordzaka, Czarni znów zwycięzcy

Na czterech wygranych z rzędu zatrzymała się seria Księżaka Łowicz. Podopieczni Michała Spychała ulegli na wyjeździe Pogoni Prudnik 83:110, a gospodarzy do wygranej poprowadził 42-letni Grzegorz Mordzak, który rzucił 33 punkty, trafiając 11 z 14 rzutów z gry oraz 5 z 6 wolnych! Liderem pierwszej ligi pozostali STK Czarni Słupsk, wyraźnie lepsi po przerwie od grającego w ósemkę Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Dokończenie 12. serii spotkań w niedzielę.

news Zdjęcia | Damian Wicher / terazprudnik.pl

Ostatni raz 33 punkty Grzegorz Mordzak rzucił 19 marca 2006 roku, a jegoo CKS 1924 Czeladź w drugim meczu ćwierćfinału pokonał MTS Basket Kwidzyn. Dla weterana pierwszoligowych parkietów jest to piąty sezon w barwach Pogoni Prudnik.

Z double-double (20 pkt, 10 asyst i 6 zbiórek) zakończył doświadczony Marcin Salamonik. Pogoń, która osiągnęła wyraźną przewagę pod tablicami, drugą połowę spotkania wygrała różnicą 24 punktów. Najlepszym punktującym przyjezdnych był zdobywca 27 punktów Piotr Robak.