Ofensywna środa w pierwszej lidze

W większości spotkań 4. kolejki pierwszej ligi koszykarzy atak górował nad obroną. W Łowiczu, Opolu oraz Poznaniu przynajmniej jedna z drużyn rzuciła ponad 100 punktów. Pierwszą wygraną w sezonie zanotował Biofarm Basket Poznań, który w derbach Wielkopolski pokonał Timeout Polonię 1912 Leszno. 38 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek rzucił Marcin Flieger.

news Zdjęcia | Beata Brociek Fotografia - Reportaż

Nie tylko Marcin Flieger rzucił dla swojego zespołu ponad 30 punktów. 33 uzyskał rzucający Górnik Trans.eu Krzysztof Jakóbczyk, a o jeden mniej zdobył skrzydłowy Weegree AZS Politechnika Opolska Adam Kaczmarzyk,

Aż 20 z 40 rzutów za trzy punkty trafiła w Poznaniu Timeout Polonia 1912. Mecz jednak przegrała, głównie przez słabą drugą kwartę. Do przerwy Biofarm Basket prowadził już 58:43, ale zaledwie po pięciu minutach zbliżyli się na odległość jednego trafienia z gry. W wyrównanej końcówce lepsi okazali się podopieczni Pawła Blechacza, którzy zaprezentowali dobrą skuteczność z pola trzech sekund - 21 na 33 za 1.

Z double-double zawody zakończył Filip Struski (10 pkt i 11 zbiórek), który nie zagrał w poprzedniej kolejce. Na uwagę zasługuje 21 punktów Kamila Chanasa, który trafił z 7 z 8 rzutów z dystansu.

Trzy kluby nie przegrały jeszcze meczu w pierwszej lidze. Cztery wygrane mają na swoim koncie koszykarze STK Czarnych, którzy mecz w Kołobrzegu rozpoczęli od wyniku 0:10, ale w kolejnych minutach zaczęli osiągać przewagę na parkiecie. Czwartą kwartę goście wygrali 20:4. 16 punktów, 5 asyst i 3 przechwyty Adriana Kordalskiego.

Komplet punktów mają na swoim koncie jeszcze Górnik Trans.eu oraz Rawlplug Sokół, który derby Podkarpacia z Miastem Szkła rozegra 20 listopada.

Górnik Trans.eu Wałbrzych

Miasto Szkła Krosno - Rawlplug Sokół Łańcut (przełożony na 20.11.2019, godzinan 18:00)