Inauguracyjna kolejka 1LK dla gospodarzy

W pierwszy weekend października wystartowały rozgrywki w pierwszej lidze kobiet. Pięć z siedmiu rozegranych spotkań padło łupem drużyn grających w roli gospodarza. Zacięty do samego końca był mecz w Aleksandrowie Łódzkim, w którym UKS Basket SMS pokonał MUKS Poznań. Najlepszą punktującą kolejki Natalia Danych z Grot TomiQ Pabianice.

news Zdjęcia | Stanisława Bogacka

Ciekawe spotkanie miało miejsce w Warszawie, gdzie aspirująca do czołowych lokat w lidze SKK Polonia Warszawa pokonała SMS PZKosz Łomianki. O zwycięstwie miejscowych przesądziła druga kwarta, którą podopieczne Karoliny Szlachty wygrały 20:9. Duże problemy drużynie z Łomianek sprawiły podkoszowe Karolina Stawińska (20 pkt i 13 zbiórek) oraz Anna Kuncewicz-Dąbek (16 pkt, 10 zbiórek i 4 bloki).

W ostatniej kwarcie rozstrzygnął się mecz w Płocku, gdzie Mon-Pol uległ beniaminkowi z Pruszkowa. Ani na sekundę parkietu nie opuściła Olivia Szumełda-Krzycka (21 pkt i 12 asyst). Doświadczenie wyniesnione z Energa Basket Ligi Kobiet wykorzystała Magdalena Parysek-Bochniak (15 pkt i 12 zbiórek).

Tylko na początku meczu w Aleksandrowie Łódzkim któraś z drużyn miała więcej niż 5 punktów. W zaciętej końcówce przy wyniku 64:61 przyjezdne trafiły 1 rzut wolny a po zbiórce w ataku, miały szanse wyjść na prowadzenie. Próba Weroniki Papiernik (26 pkt) jak i kolejna akcja MUKS nie zakończyła się jednak powodzeniem, dzięki czemu po akcji Martyny Janusz podopieczne Adama Rajkowskiego mogły cieszyć się z wywalczenia dwóch punktów.

28 punktów Natalii Danych przełożyło się na zwycięstwo Grot TomiQ Pabianice nad Enea AZS II Poznań. Dla pokonanych 26 punktów i 10 zbiórek uzyskała Weronika Piechowiak.

Aż 104:51 CTL Zagłębie Sosnowiec pokonało Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski.