ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A i B.
W Etapie 2 - play-off uczestniczyć będą drużyny, które zajmą miejsca 1-4.
Drużyny, które po Etapie 1 zajmą w swoich grupach miejsca 5 -7, kończą rozgrywki.
Drużyna z grupy A, która po pierwszym etapie zajmie 9 miejsce, traci prawo gry w 1 Lidze Kobiet w kolejnym sezonie.
Drużyny, które po Etapie 1 zajmą w grupach miejsca 8, grają ze sobą mecze o utrzymanie w lidze (do dwóch zwycięstw). Drużyna przegrana traci prawo gry w 1 Lidze Kobiet w kolejnym sezonie.
ETAP 2 PLAY OFF
I runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1 - B4
para 2: B1 - A4
para 3: A2 - B3
para 4: B2 - A3
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
II runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 4
zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 3
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie - finał, pokonani uzyskują prawo gry w III rundzie - o trzecie miejsce
III runda – finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają zwycięzcy półfinałów
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Kobiet (Basket Lidze Kobiet)
III runda – o trzecie miejsce - mecz i rewanż (grają pokonani w półfinałach)
ETAP 2 PLAY OUT
Mecze o utrzymanie do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Para 1: A8 – B8
Grupa A
Terminarz 1. kolejki
KKS Olsztyn - AZS Uniwersytet Warszawski 05.10.2019 13:00
SKK Polonia Warszawa - SMS PZKosz Łomianki 05.10.2019 17:30
Politechnika Gdańska II - SMS PZKosz II Łomianki 06.10.2019 15:00
Mon-Pol Płock - MKS Pruszków 06.10.2019 17:00
Arka II Gdynia
AZS Uniwersytet Warszawski
KKS Olsztyn
MKS Pruszków
Mon-Pol Płock
Politechnika Gdańska II
SKK Polonia Warszawa
SMS PZKosz Łomianki
SMS PZKOSZ II Łomianki
Grupa B
Terminarz 1. kolejki
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS Poznań 05.10.2019 17:00
Grot TomiQ Pabianice - Enea AZS II Poznań 06.10.2019 15:00
CTL Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 06.10.2019 16:00
CTL Zagłębie Sosnowiec
Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp.
Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp.
Enea AZS II Poznań
GoodLood AZS Politechnika Korona Kraków
Grot TomiQ Pabianice
MUKS Poznań
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki