Koniec grupowej rywalizacji w U18 kobiet

Znamy już drużyny, które w sobotę oraz niedzielę powalczą o medale mistrzostw Polski do lat 18 kobiet. Do GTK Arki, która zapewniła sobie miejsce w czwórce po dwóch dniach rywalizacji, dołączyły Szkoła Gortata Politechnika Gdańska oraz Enea AZS Szkoła Gortata Poznań i Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.

news Zdjęcia | Politechnika Gdańsk

W starciu, które decydowało o miejscu w gronie półfinalistów, MUKS zmierzył się ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańska. Dzięki lepszej skuteczności szybko przewagę na boisku uzyskały zawodniczki Lubow Szwecowej-Knap. W kolejnych minutach zawody były juz bardzoej wyrównane, ale w żadnym momencie pozanianki nie potrafiły zbliżyć się na mniej niż 5 punktów.

Dobrze grą drużyny z Trójmiasta kierowała Maja Haponik - 8 asyst, a dużą wszechstronnością wykazała się Zuzanna Krupa - 17 pkt, 13 zbiórek, 5 asyst, 6 przechwytów i 2 bloki. MUKS w całych zawodach popełnił o 8 strat więcej niż rywalki.

Pewna pierwszego miejsca w grupie A GTK Arka pokonała SKS 12, ale trener Karolina Wieczorek sporo rotowała składem młodych gdynianek. Z tego powodu większość zawodniczek przebywała na parkiecie ponad 10 minut, ale nie więcej niż 26. GTK Arka do przerwy prowadziła 55:28 i mimo pogoni rywalek w trzeciej kwarcie utrzymała przewagę do końcowej syreny. Z doube-double spotkanie ukończyła Kamila Borkowska (15 pkt i 11 zbiórek).

Niepokonana w dwóch pierwszych meczach turnieju finałowego Enea AZS Szkoła Gortata przed ostatnim spotkaniem grupowym nie była jeszcze pewna miejsca w czwórce. Z dalszej gry poznanianki mogła wyeliminować wysoka porażka z UKS Basket SMS.

Do przerwy mecz był wyrównany, ale po zmianie stron ton rywalizacji na parkiecie zaczął nadawać zespół Grzegorza Zielińskiego, który zwłaszcza w czwartej kwarcie osiągnął wyraźną przewagę - 24:11.

UKS Basket SMS popełnił aż 34 strat, przy tylko 10 drużyny z Wielkopolski. Niecodzienne osiągniecie statystyczne zanotowała Alicja Rogozińska, która miała 12 przechwytów. 16-letnia koszykarka rzuciła 19 pkt i miała 7 zbiórek oraz 6 asyst. Najlepszą punktującą meczu Weronika Jarecka - 21 punktów.

W najlepszej czwórce gdyńskiego turnieju jest też Enea AZS AJP. Juniorki z Gorzowa Wielkopolskego w piątkowym spotkaniu zwyciężyły UKS Lider, mając wyraźną przewagę przez większą część zawodów. Duet Aleksandra Kuczyńska - Joanna Kobylińska miał 13 asyst. Ta pierwsza dodatkowo rzuciła 23 pkt i miała 9 przechwytów.

Pary półfinałowe U18 kobiet

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań - Szkoła Gortata Politechnika Gdańska (godzina 15:30)

GTK Arka Gdynia - Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. (godzina 17:45)