Koniec ćwierćfinałów U14 mężczyzn

Dobiegła końca rywalizacja w turniejach ćwierćfinałowych mistrzostw Polski do lat 14 mężczyzn.

W gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej znalazły się: Twarde Pierniki Toruń, KS Sudety Jelenia Góra (grupa I), MKS Dąbrowa Górnicza, ŁKS AZS UŁ SG Łódź (grupa II), Basket Team Suchy Las, MUKS Hutnik Warszawa (grupa III), UKS AK Komorów, Exact Systems Śląsk Wrocław (grupa IV), KS Spójnia Stargard, UKS Basket Ósemka Wejherowo (grupa V), BC Swiss Krono Żary, TKM Włocławek (grupa VI), Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra, MKKS Rybnik (grupa VII), UKS SP 27 Katowice, Energa Adkonis Słupsk (grupa VII).

Najbardziej zacięta była rywalizacja w grupe I, w której o awansie do turniejów półfinałowych przesądził układ trójkowy. W nim szczęścia nie mieli koszykarze UKS 7 Trefl Sopot, którzy tym samym pożegnali się z dalszą rywalizacją.

Opłaciła się walka do końca koszykarzom BDS-Instal MOS AZSPR. W meczu, który decydował o trzecim miejscu w gupie IV, rzeszowianie przegrywali po pierwszej kwarcie 7:26, ale w wygranej 24:10 czwartej kwarcie w samej końcówce doprowadzili do remisu, a następnie Maksymilian Rokosz trafił 1 z 2 rzutów wolnych.

Do wyłonienia zwycięzcy w rywalizacji BC Swiss Krono Żary z MKKS Żak Koszalin potrzeba była dogrywka, do której doprowadził skrzydłowy zespołu z zachodniopomorskiego Wiktor Mataczyński. W dodatkowym czasie gry lepsi byli jednak zawodnicy z Żar, którzy tym samym wygrali zmagania w grupie VI.

Na uwagę zasługuje 27 pkt i 20 zbiórek podkoszowego Biofarm Basket Junior Poznań Jana Śmiglaka oraz 31 pkt i 12 zbiórek skrzydłowego UKS Basket Ósemka Wejherowo Szymona Nowickiego.