1. dzień finałów 2LK dla MUKS AZS Umed i Lidera

W Swarzędzu rozgrywany jest turniej finałowy drugiej ligi kobiet, w którym o dwa miejsca premiowane awansem do pierwszej ligi walczą cztery zespoły. Pierwszy dzień zmagań okazał się udany dla koszykarek MUKS AZS Umed Łódź oraz UKS Lider Swarzędz.

 

news Zdjęcia | Lider Basket Swarzędz

Drużyny z Łodzi oraz Swarzędza pewnie przebrnęły przez turnieje półfinałowe, czego odzwierciedleniem była piątkowa rywalizacja. Podopieczne Anny Talarczyk mimo gry w ósemkę całkowicie zdominowały strefę podkoszową w starciu z UKS 4 Ursus.

Miejscowe wyraźną przewagę uzyskały już w pierwszej kwarcie, a po zmianie stron wyraźnie ją powiększyły. Swoje doświadczenie z piewszoligowych boisk wykorzystała Magdalena Wojdalska - 29 pkt, 6 zbiórek i 5 przechwytów. Z double-double spotkanie ukończyła Magdalena Dedio (17 pkt i 15 zbiórek). Najlepszą punktującą drużyny z Warszawy była autorka 15 punktów Klaudia Babecka (5 na 17 z gry).

MUKS AZS Umed wygrał wszystkie kwarty meczu z Citronex UKS Basket. Drużyna Piotra Niewiadomskiego trafiała z 54-procentową skutecznością z gry - 33 procentach rywalek - czego efektem była również wygrana walka pod tablicami. Z podwójną zdobyczą spotkanie ukończyły: Wiktoria Rzeźnik (10 pkt i 14 zbiórek) oraz Natalia Gzinka (17 pkt i 12 zbiórek). 7 przechwytów miała Anna Matras.W drużynie ze Zgorzelca 15 pkt i 7 zbiórek uzyskała Barbara Łachacz.

Kolejne spotkania w sobotę oraz niedzielę. 

 

 

Wyniki I dnia turnieju finałowego 2LK w Swarzędzu:

  • 2 Liga Kobiet
  • 26.04.2019 16:30

UKS Lider Swarzędz

92 : 55

UKS 4 Ursus Warszawa

  • 2 Liga Kobiet
  • 26.04.2019 19:00

MUKS AZS Umed Łódź

87 : 57

Citronex UKS Basket Zgorzelec

udostępnij