Pierwszy mecz finału dla Gdańska

AZS Uniwersytet Gdański krok bliżej wygrania pierwszej ligi kobiet. Podopieczne Włodzimierza Augustynowicza w pierwszym meczu finału pokonały Panattoni Europe Lidera Pruszków 88:77.

news Zdjęcia | Sławomir Żylak / AZS Uniwersytet Gdański - koszykówka kobiet

Miejscowe wyraźnie zdominowały wydarzenia na boisku w pierwszej połowie. Po 20 minutach gry Akademiczki prowadziły różnicą 22 punktów i po zmianie stron powiększyły tę przewagę. Dopiero w ostatniej odsłonie pruszkowianki zdołały zmniejszyć rozmiary porażki.

AZS nie tylko zagrał skuteczniej niż drużyna z Mazowsza, ale miał też przewagę na rozegraniu. Z powodu poważnych urazów w Panattoni Europe Liderze nie mogły zagrać dwie rozgrywające.

Drugie spotkanie finału odbędzie się 27 kwietnia w Pruszkowie. Gra się do dwóch wygranych