AZS Uniwersytet Gdański w finale pierwszej ligi

Drugie zwycięstwo nad SMS PZKosz w półfinale pierwszej ligi zanotowały koszykarki AZS Uniwersystet Gdański, które tym samym awansowały do finału rozgrywek. W Łomiankach najepszy zespół rundy zasadniczej w grupie A wygrał 69:51, ale w pierwszej połowie to miejscowe były znacznie dłużej na prowadzeniu.

news Zdjęcia | Sławomir Żylak

SMS PZKosz rozpoczął zawody od prowadzenia 22:10, a 12 punktów w tym czasie rzuciła Natalia Klimek. W kolejnych minutach zespół Włodzimierza Augustynowicza potrafił wykorzystać swoje doświadczenie oraz momentami przewagę fizyczną w polu trzech sekund, dzięki czemu jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu.

Po zmianie stron od wyniku 39:36 przyjezdne rzuciły 12 punktów z rzędu i tej przewagi już nie straciły. 20 punktów i 6 zbiórek miała Jastina Kosalewicz.

W finale Akademiczki zmierzą się z lepszym z pary KS JAS FBG Zagłębie - Panattoni Europe Lider. Pierwsze spotkanie w Sosnowcu wygrały pruszkowianki.